Pasigrožėkite: išrinktas dailiausias „Juventos" margutis

Pasigrožėkite: išrinktas dailiausias „Juventos" margutis
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2021 m. kovo 29 - balandžio 10 dienomis Šiaulių „Juventos“ progimnazijos Mokinių seimas visus mokyklos bendruomenės narius pakvietė dalyvauti „Gražiausio „Juventos“ margučio“ konkurse.

Dvi savaites juventiečiai stebino savo išradingumu ir kūrybiškumu. Iš viso konkursui pateiktos 98 vaikų, mamų, mokytojų margučių nuotraukos.

Kiaušiniai kurti, marginti pačiais įvairiausiais būdais: dekoruoti nertomis detalėmis, siūlais, svogūnų lukštais, ryžiais, dekupažo servetėlėmis, šilkiniu kaklaraiščiu, lipdukais, medžių pumpurėliais, žolelėmis, žalumynais, „močiutės kieme nuskintu pavasarinės žolelės lapeliu“, hortenzijų žiedeliais.

Kad margučiai pateisintų savo pavadinimą, buvo virti, mirkyti maistiniuose, medvilniniuose dažuose, mėlynojo kopūsto, ciberžolės, svogūnų, šaldytų mėlynių, juodos kavos ir juodosios arbatos nuoviruose, apipiešti želiniais tušinukais, vaškinėmis kreidelėmis, akriliniais dažais, guašu, konditeriniais flomasteriais, puošti dirbtiniu auksu. Autentiški raštai išgauti naudojant karštą vašką, skutinėjant peiliuku.

Išgyventa daug įvairių jausmų: juk sunku nuspėti, kokį kūrinį gausi, kai jis susuktas į skudurėlį, apvytas siūlais ir maudosi dažuose (štai antrokas Markas Koviera teigia, kad raudonuoju kopūstu margintą kiaušinį nuovire laikė net 12 valandų!).

O pirmokės Liepos Bračaitės mama rašo: „Liepa, močiutės pamokyta, išbandė skutinėjimo techniką. Reikėjo viena spalva dažyto kiaušinio ir mažo peliuko. Kai atsargiai nuskuto dažus, pasimatė tikroji kiaušinio spalva ir išryškėjo raštas.“

Trečiokas Mangirdas Mikalauskis pasakoja, kad virtą kiaušinį dažė teptuku ir akriliniais dažais. „Norėjau, kad margutis primintų po žiemos atbundančią gėlių pievą...“

Nors kiekvienas konkursui pateiktas margutis buvo savitas, skleidė šilumą ir džiugino, Mokinių seimas laikėsi konkurso nuostatų ir gana vieningai išrinko 6 ypatingus kaušinius pagal 5 nominacijas.

Sveikiname nominantus: už kiaušinių kiaušinį – Adelę Banaitytę (2a) ir Benitą Prunskutę (3b), už meniškumą - Aušrinę Mažulytę (7b), už estetinį pateikimą – Augustą Kalinčiką (5a), už nuotaikingumą – Jokūbą Visocką (1c), už autentiškumą – Aivarą Sankauskį (7d).

Dėkojame konkurso dalyviams. Visiems linkime gražių, šiltų Vaikų Velykėlių!