Gramofonų muziejus: apžiūrėta ekspozicija, aptartos bendradarbiavimo galimybės

img_3650
Mažeikiai
Mažeikių r. savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybė

Vasario 27 d., vieninteliame Lietuvoje Mažeikių gramofonų muziejuje apsilankė Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) merė Rūta Matulaitienė ir vicemerė Kristina Juškevičienė. Apžiūrėta muziejaus ekspozicija, aptarta veikla, galimybės bendradarbiauti.

Prieš beveik dvejus metus Mažeikiuose, Ventos g. 16, įkurtame muziejuje eksponuojamus šimtus gramofonų, patefonų, kitų įrenginių, mechaniniu būdu skleidžiančių muziką, plokštelių, įvairių kitų eksponatų pristatė jo įkūrėjas Gedminas Stasiūnas su žmona Vitalija.

Apžiūrėtos visos trys salės. Pirmojoje – didieji ir kabinetiniai gramofonai. Antrojoje – stalo ir nešiojamieji gramofonai, tarp jų – vaikiški ir kišeniniai. Trečiojoje salėje galima susipažinti su lietuviškos muzikos – gramofonų, patefonų, plokštelių – istorija. Pademonstruota, kaip veikia kai kurie gramofonai, kiti įrenginiai.

Merė R. Matulaitienė ir vicemerė K. Juškevičienė su muziejaus įkūrėjais G. ir V. Stasiūnais aptarė eksponatų įvairovę, organizuojamus renginius, edukacijas, Savivaldybės ir muziejaus bendradarbiavimo galimybes.