PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Liepos 17 d. 13:05

Graikijoje sudužus Ukrainos krovininiam lėktuvui žuvo aštuoni žmonės

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


240457

Graikijos šiaurėje sekmadienį nukrito serbiškus ginklus gabenęs Ukrainos krovininis lėktuvas, o į sudužimo vietą buvo išsiųsti specialistai, turintys nustatyti, ar ten liko kokių nors pavojingų cheminių medžiagų ar sprogti galinčių krovinių.

Orlaivis An-12 vėlai šeštadienį sudužo laukuose tarp dviejų kaimų. Vietos gyventojai pranešė, kad dvi valandas po katastrofos matė ugnies kamuolį ir girdėjo sprogimus. Sekmadienio rytą iš orlaivio priekinės dalies tebesiveržė baltų dūmų stulpas.

Serbijos gynybos ministras Nebojša Stefanovičius (Neboiša Stafanovičius) sekmadienį per spaudos konferenciją sakė, kad žuvo visi aštuoni įgulos nariai.

Ministro duomenimis, lėktuvas gabeno 11,5 tonos serbų gamybos minosvaidžių šaudmenų juos užsisakiusiam Bangladešui. Lėktuvas pakilo iš Serbijos Nišo miesto ir turėjo nusileisti Jordanijos Amano mieste.

Orlaivį valdė Ukrainos krovinių vežėja „Meridian“, o į sudužimo vietą atvykęs Kyjivo konsulas Salonikuose vietos pareigūnams sakė, kad visi įgulos nariai buvo ukrainiečiai.

„Tai buvo šviečiamosios minosvaidžio minos ir mokomosios [minos]... Šiam skrydžiui buvo išduoti visi reikiami leidimai pagal tarptautines taisykles“, – nurodė N. Stefanovičius.

Lėktuvas sudužo apie 23 val. Graikijos (ir Lietuvos) laiku, maždaug už 40 km į vakarus nuo Kavalos tarptautinio oro uosto. Kelios minutės iki nelaimės lėktuvo pilotas dispečeriams pranešė, kad nesklandžiai veikė vienas iš variklių, todėl reikėjo atlikti avarinį nusileidimą. Įgula buvo nukreipta į Kavalą, tačiau lėktuvas šio miesto taip ir nepasiekė.

An-12 yra Sovietų Sąjungoje suprojektuotas keturmotoris turbosraigtinis krovininis lėktuvas.

Remiantis drono nufilmuotos medžiaga, iš sudužusio orlaivio teliko nedidelės nuolaužos. Naktį į įvykio vietą atskubėjusiems ugniagesiams pasiekti katastrofos vietą sutrukdė dūmai ir aštrus kvapas. Buvo nerimauta, kad į aplinką galėjo pasklisti toksiškos medžiagos.