Sportas2018 m. Spalio 27 d. 08:22

“Gintra-Universitetas” įveikė Talino “Flora” ir žais Baltijos lygos finale

Vilius DambrauskasŠaltinis: Etaplius.lt

58085

Baltijos lygos finalinis ketvertas Šiauliuose šeimininkėms prasidėjo sėkmingai. Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės savo žiūrovų akivaizdoje pusfinalyje 3:0 (2:0) nugalėjo Estijos čempionate triumfavusią Talino “Flora” bei žengė į finalą.

Sekmadienį finale šiaulietės titulą gins kovoje prieš Baltarusijos grandę Minsko “ZFK Minsk”, kuri pusfinalyje net 7:0 nušlavė kitą Estijos klubą Pernu “Jalgpalli”. Finalo rungtynės vyks 15 val. Šiaulių miesto savivaldybės centriniame stadione.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”: G.Cloepfil – 2, I.Freitas – 1.

“Gintros-Universiteto” sudėtis: G.Kaselytė, V.Neverdauskaitė, S.Karasiovaitė, A.Mikutaitė (75′ min. L.Rogačiova), L.Hudhanka, D.Gailevičiūtė, S.Veličkaitė, M.Crosson, G.Cloepfil (45′ min. L.Žižytė), I.Freitas, N.Baham (82′ min. G.Toropovaitė.

Susitikimas prasidėjo savotiška žvalgyba, o pirmieji pavojingi išpuoliai greta viešnių iš Talino vartų kilo sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių po standartinių aikštės šeimininkių padėčių. Neužtikrintai žaidusi esčių vartininkė tiksint 16 minutei praleido labai apmaudų įvartį. Traumą išsigydžiusi ir į aikštę sugrįžusi Georgia Cloepfil siekė perduoti kamuolį į baudos aikštelę ir nors perdavimas atsako iš komandos draugių nesulaukė matymo lauką per žaidėjų “mišką” praradusi “Flora” vartininkė nesugavo kamuolio bei padovanojo įvartį “gintrietėms” – 1:0. Po pelnyto įvarčio praėjus kelioms minutėms G.Cloepfil padvigubino rezultatą tuo pačiu įsirašydama į savo sąskaitą dublį – 2:0. Iki pertraukos “Gintra-Universitetas” dar sukūrė keletą neblogų progų, iš kurių verta išskirti Noel Baham ataką pasibaigusia galingu smūgiu į viršutinę vartų konstrukciją, tačiau rezultatas išliko nepakitęs.

Po pertraukos gerą progą pasižymėti turėjo ir Talino futbolininkės – galva smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį. Rimantas Viktoravičius keitimas bandė suaktyvinti žaidimą – dešiniajame krašte aikštėje pasirodė Lolita Žižytė, o vėliau ant žaliosios vejos žengė ir jaunosios Loreta Rogačiova bei Gabija Toropovaitė. Perspektyvios futbolininkės demonstravo pavyzdinį norą bei kartu sukūrė vieną gražiausių susitikimo atakų, tačiau tikslumo iki pelnyto trečiojo įvarčio Gabijai Toropovaitei pritrūko. Rungtynėms artėjant prie pabaigos savo šanso nepraleido brazilė Isadora Freitas, kuri užtikrino Lietuvos čempionių pergalę bei kelialapį į finalą – 3:0.