PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gruodžio 13 d. 15:31

Ginkūnų progimnazija švenčia 120 metų jubiliejų

Šiauliai

Zigmo Ripinskio nuotr.

Gita Vaitkienė, Zigmas RipinskisŠaltinis: Šiaulių rajono savivaldybės nuotr.


334250

Kai kurios mokyklos yra ženkliai daugiau nei tik vietos, kur vyksta pamokos. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija – viena iš jų. Įsikūrusi Šiaulių rajone, ji yra istorijos, atsidavimo ir švietimo simbolis, kuriame jau 120 metų skleidžiasi tautos šviesa ir dvasia.

Ginkūnų mokyklos istorija prasidėjo nuo grafų Zubovų siekių. Grafas Vladimiras Zubovas – progresyvus švietimo idėjų puoselėtojas – XIX amžiaus pabaigoje ėmėsi steigti mokyklas, kuriose pirmą kartą Lietuvos istorijoje mokyta lietuvių kalba. Tarp šių mokyklų ir Ginkūnų mokykla, kurioje 1904 metais oficialiai caro valdžios buvo leista mokyti mokinius. Ginkūnų mokyklos mokytojai buvo dosniai remiami Zubovų lėšomis, o grafienė Sofija Zubovienė asmeniškai rūpinosi mokinių ugdymu, pamokų stebėjimu ir net vaikų etiketo pamokomis.

1919 metais Ginkūnų mokykla tapo valstybine, o 1933-iaisiais jai buvo suteiktas Sofijos ir Vladimiro Zubovų vardas. Tačiau sovietmečiu šis vardas išnyko, o mokykla patyrė ne vieną pokytį – iš septynmetės tapo aštuonmete, devynmete, o vėliau – pagrindine mokykla. Nepaisant politinių permainų, mokykla ir toliau liko bendruomenės švietimo švyturiu.

2015 metais prasidėjo naujas mokyklos etapas. Kūrybinga, ryžtinga ir naujovių siekianti mokyklos bendruomenės komanda atvėrė įstaigai naujas galimybes. Per pastaruosius metus iš esmės pasikeitė mokyklos veidas – modernizuota pastato išorė, kabinetai aprūpinti modernia įranga, išplėstos ugdymo erdvės, ženkliai padidėjo mokinių ir mokytojų skaičius. 2020 m. prie mokyklos buvo prijungtas Ginkūnų lopšelis-darželis, o 2021 metais mokykla tapo progimnazija. Šiandien progimnazijoje ugdosi ir mokosi 607 vaikai, veikia 18 klasių komplektų, 2 priešmokyklinio ir 8 ikimokyklinio ugdymo grupės. Progimnazijos gyvenimas verda – nuo sistemingo mokyklos erdvių atnaujinimo iki naujų mokymo metodikų diegimo.

Pažymint mokyklos jubiliejų surengtas teatralizuotas vakaras, kuriame vaidino, šoko, dainavo ir grojo progimnazijos mokiniai ir mokytojai. Į vakarą gausiai susirinko progimnazijos bendruomenės nariai, svečiai. Prisiminta anų, Zubovų laikų istorija, buvo atkurta dvaro atmosfera, garbios ponios ir dvaro puotos svečiai buvo lydimi liokajų (dvaro tarnų).

Svečius pasitiko liokajai progimnazijos aštuntokai Martynas Čepas, Nojus Tarutis, Pijus Juknevičius ir

Lukas Žukauskas. „Dvaro menėje“ laukiant svečių pianino garsais šventinę nuotaiką kūrė Kuršėnų meno mokyklos Ginkūnų vietovės mokiniai: Rožė Giedrimaitė, Elinga Bulkšaitė, Luknė Mileikytė, Ieva Juozaitytė, Austėja Jovaišaitė, Elžbieta Pučkoriūtė.

Nuskambėjus išsaugoto Sofijos Zubovienės laikrodžio dvyliktam dūžiui renginį pradėjo jaunoji balerina Atėnė Jankauskaitė P. Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“ motyvu. Vakaro metu puikiu pianino muzikos atlikimu stebino elegantiškasis penktokas Mykolas Petkevičius, aštuntoko Manto Mocevičiaus nuotaikinga saksofono melodija vakarą pripildė džiugia šventine nuotaika, o aštuntokas Joris Laurinkus renginį papuošė jautriomis smuiko melodijomis.

Susirinkusius pasveikino ir daug džiugesio ir laimės palinkėjo Ginkūnų S. ir V. Zubovų progimnazijos direktorė Daiva Jagminienė.

„Deja, laikas negrįžtamai bėga ir šiandien praeitį mena buvusios istorijos, laikrodžio dūžiai ir žmonių portretai. Šiandien adventas. Laukimo, rimties, prisiminimų akimirkos sulietos į emociją, muzikos ir dailės potepius, prisiminimų nuotruopas, istorinius artefaktus, kuriuos lietė Jie. Pagerbkime išėjusiuosius, Sofiją ir Vladimirą Zubovus, pagerbkime Ginkūnų progimnazijos bendruomenės narius, kurie savo darbais, erudicija švietė ne tik Šiaulių rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Pagerbkime išėjusiuosius tylos minute, kurie sugrįš pas artimuosius prie Šv. Kūčių stalo,“ – jausmingai kalbėjo Grafų Zubovų laikmečio atmosferą ištraukomis iš Sofijos Zubovienės knygos „Laimė“ kūrusi Kelmės mažojo teatro aktorė Justina.

Renginio kulminacija tapo Mokyklos daina ir visų atlikėjų išdidi skanduotė „Aš – zubovietis“.

Vakaro metu pasirodė ir jaunieji progimnazijos dainavimo studijos „Do Rė Mi“ atlikėjai, tautinių šokių kolektyvo nariai, šokio grupė „Mozaikėlė“.

Muzikinius kūrinius atliko Kuršėnų meno mokyklos Ginkūnų vietovės mokinės: pianinu – Elžbieta Augutė, gitara – Aistė Vaitiekaitytė.

Progimnaziją gimtadienio proga atvyko pasveikinti ir garbūs svečiai: Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Galkus, vyriausiasis specialistas Rimas Marcinkus, Ginkūnų seniūnijos seniūnė Vilija Kvasienė, Kuršėnų meno mokyklos direktorius Ramūnas Snarskis ir jo pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys, ilgametis progimnazijos rėmėjas, Ginkūnų agrofirmos vadovas Arūnas Grubliauskis, Šiaulių katedros kancleris Mindaugas Grigalius, ŠRSKC Ginkūnų filialo renginių organizatorė Diana Martinaitienė, buvęs mokyklos istorijos mokytojas, kurio dėka 1989 m. mokyklai grąžintas Sofijos ir Vladimiro Zubovų vardas, Virginijus Jokšas, kiti sveikintojai.

Jaukaus vakaro metu ant kalėdinės eglutės visi svečiai pakabino po žaisliuką ir ji sužibo ryškiomis spalvomis...

#ŠIAULIAI#GINKŪNAI#PROGIMNAZIJA#JUBILIEJUS