Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Linas GarbenisŠaltinis: Etaplius.lt
Spalvinga mugė, įvairios atrakcijos, įspūdinga eisena miesto gatvėmis, galybė balionų, paleistų į dangų, ir nuotaikingi koncertai, subūrę tūkstančius miesto gyventojų bei svečių, praėjusios savaitės pabaigoje drebino Radviliškį. Taip paminėtas jau 450-asis miesto gimtadienis. Permainingas oras, gera nuotaika ir pramogos liepos 6-8 dienomis lydėjo iš įvairiausių rajono kampelių sugužėjusius gyventojus bei garbius šventės svečius iš užsienio šalių, o itin svarbiu akcentu tapo Garbės piliečių titulų suteikimas.
Radviliškyje rungėsi Pabaltijo galiūnai
Dar prieš šventę Radviliškio rajono vadovas Antanas Čepononis pabrėžė, kad tai - jubiliejinė miesto gimtadienio šventė, tad šiemet visiems žadėta galybė staigmenų ir linksmybių. Panašu, kad organizatoriai savo žodžio laikėsi.
Tris dienas trukusios linksmybės prasidėjo liepos 6 dieną. Nuo ankstyvo ryto iki pat vakaro šurmuliavo mugė, svečių laukė įvairiausios atrakcijos, o mažųjų gimtadienio dalyvių - batutai ir linksmybės.
Siekiant paminėti ir Mindaugo karūnavimo dieną, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje buvo aukojamos Mišios, po kurių nuo Šiaulių greitkelio žiedo prasidėjo 4500 metrų bėgimas miesto gatvėmis.
„Labai smagu, kad tiek daug žmonių nepabūgo permainingo oro ir narsiai pasiryžo dalyvauti bėgime. Džiaugiamės ir dėkojame tiems, kurie paminėjo ir mūsų gimtadienio pradžią, ir visos šalies šventę“, - džiaugiasi Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.
Mero teigimu, labai pavyko ir svarbiausias pirmosios gimtadienio dienos renginys - pirmą kartą Radviliškyje surengtas Baltijos šalių galiūnų čempionato finalas. „Tai, kad galiūnai varžysis čia, Radviliškyje, su Žydrūnu Savicku sutarėme jau prieš metus, kai stipruoliai savo tvirtybę ir raumenis demonstravo Sidabrave“, - pasakojo rajono meras.
Sportininkai Radviliškyje rungėsi lagaminų nešimo, automobilių atkėlimo, padangų vertimo, komandų svorio laikymo prieš save, naščių nešimo ir „Cramo“ rungtyse. Po atkaklių kovų ir išlieto ne vieno kibiro prakaito paaiškėjo, kad Baltijos galiūnų čempionato finale triumfavo per šešias rungtis 37 taškus surinkęs galiūnas iš Latvijos Janis Šleckus. Antroji vieta atiteko lietuviui Vidui Blekaičiui, surinkusiam 35,5 taško, o trečiąją vietą užėmė 28 taškus užsidirbęs Mindaugas Jaras.
Po tris valandas trukusių galiūnų varžytuvių vyko iškilmingi apdovanojimai, muzikos mokyklos mokinių, grupės „Žalvarinis“ pasirodymas, o 21 valandą visi kartu su Lietuva sugiedojo šalies himną.
Liepos 7-ąją, penktadienį, miesto gimtadienio šventę ir vėl pradėjo atrakcijos bei šurmulys laisvalaikio ir pramogų parke. Savivaldybėje lankėsi oficialios užsienio delegacijos, sportininkai, folkloro atlikėjai. Teniso kortuose virė respublikinio lauko teniso turnyro aistros, sporto arenoje ir stadione buvo rengiami tarptautiniai vaikų futbolo ir krepšinio turnyrai, paplūdimio tinklinio kovos, orientacinės varžybos, o 22 valandą rajono suaugusiųjų komandos skubėjo į stadioną, kuriame buvo surengtas naktinis futbolo turnyras. Pastarasis renginys tapo ir labai lauktu reginiu - į futbolo varžybas sugužėjo galybė miesto gyventojų ir svečių.
Tiesa, tą dieną netrūko ne tik sporto, bet ir muzikos. Tądien išdalinti Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai „ŠAMA“, kasmet sulaukiantys didžiulio susidomėjimo.
„Galiu drąsiai pasakyti, kad šventė pranoko visus mūsų lūkesčius. Net stebiuosi, kad Radviliškyje tiek daug žmonių. Penktadienį apie dvyliktą valandą nakties išėjau į miestą ir negalėjau patikėti savo akimis - koncerte ošė keli tūkstančiai gyventojų. Daugiausia - jaunimas“, - šypteli Radviliškio rajono vicemeras Kazimieras Augulis.
Išdalyta 450 šventinių keksiukų
Be jokios abejonės, svarbiausia gimtadienio diena - šeštadienis, liepos 8-oji. Tądien net ir mugė laisvalaikio ir pramogų parke truko nuo 8 iki 23 valandos. Čia vaikų laukė šuo „Amsis“, bibliotekos veikėjas „Karlsonas“, klounai, buvo piešiami veidukai, daromos laikinosios tatuiruotės, pinamos kasytės.
Kad linksmybių nepramiegotų nė vienas, visus nuo 8 valandos ryto įspūdingu triukšmu žadino automobilių sporto klubai ir baikeriai. Tose pačiose zonose, kaip ir penktadienį, tęsėsi tarptautiniai vaikų futbolo ir krepšinio turnyrai, šachmatų kovos, lauko teniso turnyras.
Kol daugelis šmirinėjo po mugę ir ieškojo, ką gražaus įsigyti, dalis šventės dalyvių būriavosi prie scenos, kurioje buvo išdalyta net 450 šventinių keksiukų.
Nuo pat ryto Radviliškio laisvalaikio ir pramogų parke plušėjo ir visų rajono seniūnijų atstovai - kiekvienas čia skubėjo įsirengti kuo puikesnį iš jaukesnį kiemelį. „Mes, šeduviai, pasistatėme malūną, atsivežėme porą avelių. Juk tai - mūsų krašto simboliai“, - dar tik įrengiant kiemelį plačiai šypsojosi Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys.
Tą dieną visų laukė ne tik batutai, įvairios atrakcijos, bet ir teatralizuotas koncertas bei įspūdinga tradicinė gimtadienio eisena. Dar prieš šventę užsiminęs, kad šiemet eisena bus siekiama kokybės, o ne kiekybės, rajono meras A. Čepononis šventės dieną šypsojosi: „Pasiekėme tai, ko norėjome. Visi - pasipuošę savaip, išskirtinai. Prisistatė ir seniūnijos, ir įvairiausių įstaigų atstovai, net ir patys mažiausieji kantriai su tėveliais žygiavo ir visiems iš eilės mojo su plačiomis šypsenomis veiduose. Matėte, kiek žmonių susirinko pažiūrėti eisenos? Nuostabu, kad miestiečiai švenčia, kad išgirdo kvietimą šiomis dienomis būti tikrais Radviliškio miesto gyventojais“.
Prancūzai sveikino lietuviška daina
Tačiau bene didžiausio susidomėjimo tądien sulaukė oficialioji šventės dalis - sveikinimo kalbas sakė ne tik rajono vadovai, specialiai į šventę atvykę Seimo nariai, bet ir užsienio delegacijų atstovai.
Ne paslaptis, kad Radviliškio rajonas aktyviai bendradarbiauja su kitų šalių rajonais ir miestais. Todėl ir šiemet į mūsų miesto gimtadienio šventę atvyko daug svečių iš užsienio: delegacijos iš Bauskės, Chašūrio, Gniezno, Horkų, Nesvyžiaus, Saint seine l’Abbey ir Umanės. Jų gretose buvo ir oficialių atstovų, ir sportininkų, ir folkloro atlikėjų, įsiliejusių į šventinį šurmulį.
Visus itin sužavėjo Prancūzijos - Saint seine l’Abbey miesto - delegacijos atstovo pasveikinimas: gražia lietuvių kalba į susirinkusiuosius kreipęsis Žanas Fransua Juno juokavo mėgstantis dainuoti net vonioje, tad ir Radviliškiui norintis įteikti muzikinę dovaną. Jau po kelių akimirkų jis visus pribloškė užtraukęs lietuvišką dainą „Tėviškė“.
Pagerbti trys krašto Garbės piliečiai
Po audringų aplodismentų išaušo metas ir svarbiausiam šventės akcentui. Miesto gimtadienio proga jau tradicija tapo išrinkti žmogų, o jubiliejiniais metais – net keletą, kurie būtų verti gauti Radviliškio krašto Garbės piliečio vardą.
Šiemet tarp nusipelniusių krašto žmonių atsidūrė dar trys rajono gyventojai. Pirmoji iš jų - Šeduvos baba vadinama Emilija Brajinskienė. Ilgametei kultūros darbuotojai, etnografei, tautosakos puoselėtojai ir rinkėjai Garbės pilietės titulas įteiktas už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono kultūros paveldo išsaugojimą bei Radviliškio krašto garsinimą.
„Esu labai dėkinga visiems, kuriuos sutikau savo gyvenimo kelyje. Nepykite, jei baba ką nors pabara, tokia jau esu, tačiau visuomet baru norėdama gero“, - šypsojosi apdovanota garbaus amžiaus šeduvė.
Nors moteris tikino nevertinanti visų apdovanojimų, tačiau šįkart ji neslėpė, kad toks įvertinimas - paglosto širdį. Gana ilgoką kalbą susirinkusiesiems rėžusi E. Brajinskienė dalijosi ne tik prisiminimais, bet ir patarimais, kaip derėtų gyventi, dirbti ir stengtis, kad galėtum pasakyti, jog gyvenimą nugyvenai teisingai. Moters į sceną sveikinti lipo ne tik artimieji, buvę kolegos bet ir dainoriai, kartu su Šeduvos baba praleidę daugelį gražių akimirkų.
Antroji Garbės pilietė sulaukė ne ką mažesnių aplodismentų. Už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės sveikatos apsaugos sritį ir aktyvią visuomeninę veiklą Radviliškio krašto Garbės pilietės vardas suteiktas ilgametei gydytojai, Lietuvos infektologų draugijos narei, Radviliškio rajone dirbančiai jau daugiau nei 40 metų, Irenai Palionienei.
Už pasiekimus sveikatos apsaugos srityje ir aktyvią visuomeninę veiklą ji jau apdovanota Radviliškio rajono savivaldybės mero Padėkos ženklu, o už kasdien skleidžiamą vidinį gėrį, kruopštumą ir rūpestingumą - Gerumo angelo statulėle.
Sunkiai emocijas ant scenos tramdžiusi gydytoja prasitarė, kad labiausiai nori padėkoti savo pacientams: „Nebūčiau čia, jeigu ne jūs. Labai ačiū visiems. Man gera, kad iš jūsų mokiausi, mokausi ir, neabejotinai, labai daug ko išmokau“.
Gydytoją po regalijų įteikimo taip pat puolė sveikinti galybė draugų, artimųjų ir kolegų. I. Palionienė juokėsi net sunkiai benulaikanti milžinišką glėbį suneštų puokščių.
Apdovanojus gražias damas, atėjo laikas paskelbti trečiąjį Radviliškio krašto garbės pilietį. Iškilmingai paskelbta, kad trečiasis šių metų Radviliškio krašto Garbės piliečio vardas suteikiamas pedagogui, ilgamečiui švietimo sistemos darbuotojui, du dešimtmečius vadovavusiam Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo skyriui, Jonui Bosui. Jam apdovanojimas skirtas už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo sritį bei aktyvią visuomeninę veiklą.
Anot šventės rengėjų, J. Boso pastangų dėka žymiai pagerėjo rajono švietimo įstaigų materialinė bazė, pedagogų kvalifikacija. Radviliškio rajono savivaldybė buvo prie pirmųjų šalyje, įsteigusi mokyklas-darželius, jaunimo mokyklą, taip pat pirmieji šalyje įgyvendino pagrindinio dešimtmečio įvedimo eksperimentą, sveikos gyvensenos mokymą.
Pats apdovanotasis pernelyg nedaugžodžiavo: „Esu dėkingas tiems, su kuriais teko dirbti, kurie buvo arčiausiai manęs. Tiems, kurie man vadovavo, patarė, kartais ir kritikavo. Esu likimui dėkingas, kad noriu rašyti „mokytojas“ iš didžiosios raidės. Lenkiu galvą dirbantiems savivaldybėje“.
Aplodismentai - aktyviam jaunimui ir kariams
Po iškilmingų apdovanojimų ant scenos pakviesti ir jaunieji poetai. Vertėtų priminti, kad švęsdami Radviliškio miesto 450 metų jubiliejų jaunieji miesto gyventojai savo meilę miestui išreiškė kurdami dainas ir eilėraščius apie savo miestą. Konkurso laureatai, sudėję gražiausias eiles, ir buvo kviečiami atsiimti apdovanojimų.
Radviliškio rajono vicemeras Kazimieras Augulis spaudė rankas Radviliškio Vaižganto gimnazistei Kamilei Augytei bei Radviliškio Vaižganto progimnazijos mokiniams Arminui Siudikui bei Dovydui Plukui.
Šventėje apdovanoti ir keletą dienų trukusių sportinių varžybų nugalėtojai. Audringomis ovacijomis sutikti ir visų renginio svečių akivaizdoje su nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba atsisveikinę ir Lietuvos kariuomenės rezervu tapę 49 Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai.
Trečiąją gimtadienio dieną iki pat vėlaus vakaro netrūko linksmybių - gerą nuotaiką garantavo Šiaulių „Polifonija“, E. Kučinskas, Kėdainių choras, E. Jakštytė, S. Prūsaitis, „69 danguje“ ir „Čilinam“, o šventės pabaigą paskelbė 23 valandą dangų nušvietę fejerverkai.