PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Vasario 16 d. 19:54

Gimnazistai nuotraukose pakartojo istorinę akimirką: pavaizdavo signatarus

Šiauliai

Raimonda RumbinaitėŠaltinis: Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos inf.


292267

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija su visa Lietuva mini Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ypatingą dieną, vykusią prieš 106 metus, kai Lietuvos Taryba savo posėdyje paskelbė ,,atstatanti nepriklausomą ir demokratiniais pamatais sukurtą Lietuvos valstybę“, gimnazistai pamėgino pakartoti ir atkurti šios dienos iškilmingas akimirkas dalyvaudami fotosesijoje ,,Pakartok istorinę akimirką“, protų mūšyje ,,Ar žinai savo šalies istoriją?“ ir kt. renginiuose, skirtuose Valstybės gimtadieniui.

Fotosesija ,,Pakartok istorinę akimirką“

Vasario 16-sios išvakarėse 20 KLIG gimnazistų atkūrė senąją nuotrauką, kurioje užfiksuota 20 signatarų, 1918 m. vasario 16 pasirašiusių Nepriklausomybės aktą. Mokiniai fotosesijai pasipuošė taip, kaip tą istorinę akimirką vilkėjo 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos signatarai. Pasipuošę ir rimti mokiniai sustingo prabėgusio laiko akimirkoje. O pasibaigus fotosesijai, kurią iniciavo mokytojos Raimonda Rumbinaitė ir Violeta Laurutienė, gimnazistai jautėsi išdidūs, džiaugėsi, kad jiems patikėta grąžinti šią akimirką.

1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą pasirašė įvairaus ir labai plataus politinio diapazono žmonės. Tarp pasirašiusiųjų – 8 teisininkai, 4 kunigai, 2 agronomai, 2 verslininkai, 1 daktaras, 1 sociologas, 1 inžinierius, 1 spaudos darbuotojas. Jų visų amžiaus vidurkis – 41 metai. Pabūti vyresniais ir brandesniais žmonėmis, pasirašiusiems šį valstybės dokumentą, gimnazistams buvo nelengva. Pasibaigus fotosesijai vaikinai džiūgavo, kad pavyko. Dešimtokas Gabrielius Lauerman džiaugėsi, kad jam leido bent akimirkai atkartoti vyriausią 66 metų signatarą Joną Basanavičių. O jauniausią signatarą Kazimierą Bizauską ir jo įvaizdį bandė pakartoti devintokas Mykolas Slavinskas. Signatarą Praną Dovydaitį šią reikšmingą akimirką bandė pakartoti devintokas Armandas Šukys. Fotosesija ir suteikta galimybe džiaugėsi ir kiti devintokai Neilas Rudžinskas, Deividas Vosylius, dešimtokas Jokūbas Kudrickas, vienuoliktokai Jonas Benediktas Šličius, Titas Atstupas, abiturientai Donatas Šiurkus, Arnas Andrejevas, Gotis Nauckūnas ir kt. Žodžiu, visi fotosesijos dalyviai buvo laimingi, nes galėjo pakartoti stebuklingą 1918 m. vasario 16-osios akimirką.

Mokinius fotografavo direktorės pavaduotoja Jurgita Butnorienė, o nuotraukas ,,sendino“ vienuoliktokai Ovidija Cirtautė, Titas Atstupas ir abiturientas Donatas Šiurkus.

Jonas Basanavičius ir Elenora Mohl

Labai norėjome ir pakartoti Jono Basanavičiaus bei jo žmonos, t. y. Čekijoje gimusios vokietės Elenoros Mohl, džiaugsmingas akimirkas. Ši garbė vėl teko dešimtokui Gabrieliui Lauerman, sėkmingai įamžinusiam signatarą, ir jo žmoną bandžiusioms įamžinti dviem mūsų gimnazijos mokinėms – dešimtokei Ugnei Pilipauskaitei ir devintokė Gabrielei Paulauskaitei. Kuriai merginai pavyko sėkmingiau atkurti ir įamžinti Lietuvos patriarchą Joną Basanavičių su mylima žmona, paliekame spręsti jums, skaitytojai.


Foto galerija:


Instaliacija ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“

Gimnazijos I aukšto fojė Lietuvos gimtadienio proga mokinių, mokytojų ir svečių dėmesį traukė instaliacija ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“. Šalia Nepriklausomybės Akto ant pilkos medžiagos, išskleistos fojė, šilumą skleidė ir trispalvės elektrinės žvakutės, o aplink raudonais žiedais pražydo mokinių rankomis sukurtos gėlės. Instaliaciją renginių organizatoriams padėjo sukurti gimnazijos dailės mokytoja Žyginta Ivanavičienė. O per mokyklos televizoriaus ekraną lėtai keitėsi 1918 m. vasario 16-osios signatarų ir KLIG jaunųjų ,,signatarų“ nuotraukos.

Protų mūšis ,,Ar žinai savo šalies istoriją?“

Valstybės gimtadienio proga KLIG istorijos mokytojai Rolandas Tamošaitis ir Alfredas Milaknis organizavo 1-2 ir 3-4 G klasių mokiniams protų mūšį ,,Ar žinai savo šalies istoriją?“. Nors klausimai ir buvo nelengvi, verčiantys gimnazistus pagalvoti, bet komandų pateikti teisingi atsakymai džiugino ir pačius dalyvius, ir protų mūšio organizatorius, t. y. istorijos mokytojus. Pasak gimnazistų, renginys jiems buvęs ir įdomus, ir naudingas. Juk, pasak mokinių, nežinodami savo šalies praeities, nesukursime ir darnios Lietuvos.

Pagerbtas ir kalbininkas Vytautas Vitkauskas

Iš vasario 16-osios nakties į vasario 17 mirė kuršėniškis profesorius Vytautas |Vitkauskas. Gimnazistai, prisimindami kalbininko darbus, pagerbė jo atminimą Kuršėnų miesto senosiose kapinėse ant jo kapo uždegdami žvakutes ir padėdami gėlių, perrištų tautine juostele.

Šventė ir mokytojams

Mokytojų, grįžtančių iš pamokų, per ilgąją laukė mokytojų kambary laukė trispalviai sausainiai, tulpių žiedai ir Vilniaus ,,Pergalės“ saldainiai primindami Atgimimą, mūsų siekius ir saldžią pergalę. Sausainius su mokiniais kepė technologijų mokytoja Alina Gricienė.

Kitos šventinės dovanos

Gimnazistai Valstybės dienos proga rašė ir sveikinimus Lietuvai, kūrė akrostichą, sprendė braukažodį ,,Lietuvos signatarai“. Žodžiu, šventė pavyko, o mes visi džiaugiamės savo gimnazistų patriotiškumu. Tas, kas kitų meilės buvo sukurta, neturėtų būti sunaikinama. Tad tegul žydi Lietuva!