Gimnastas Robertas Tvorogalas nepateko į nė vieno pratimo finalą

Lietuva

Robertas Tvorogalas. Snapix/AFP

182766

Pajėgiausiam šalies gimnastui Robertui Tvorogalui šeštadienį vykęs olimpinis startas nesusiklostė. Tokijo Ariake gimnastikos centre vykusiose daugiakovės kvalifikacijos varžybose lietuvis skaudžiai krito mėgstamoje rungtyje, liko 46 vietoje ir nepateko nė į vieno pratimo finalą.

Pratimai ant skersinio Lietuvos gimnastui Robertui Tvorogalui lėmė skambiausias karjeros pergales (joje pernai tapo Europos čempionu), tačiau Tokijo olimpinėse žaidynėse nesėkmė per šią rungtį neleido atletui įgyvendinti tikslų.

Daugiakovės atrankos varžybose  Atlikdamas sudėtingą figūrą gimnastas nepasiekė skersinio. R.Tvorogalo rankos nuslydo nuo skersinio ir sportininkas skaudžiai krito ir krito pilvu į žemę. Traumos, kaip sakė pats, nepatyrė, tačiau viltis sudaužė.

Jau antrose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis Lietuvos sportininkas nepateko ir į kitų rungčių finalus, kuriuose varžysis po 8 olimpiečius. Galutinė jo vieta daugiakovėje – 46-ta.

„Varžybos blogos, jokių savo tikslų neįgyvendinau. Toks jausmas, kad perdegiau. Nors pasiruošimas buvo geras, susidėjo viskas, dar ir olimpinių žaidynių atidėjimas“, – po varžybų neslėpė 2019 m. Europos žaidynių ir 2020-ųjų Europos čempionas pratimuose ant skersinio.

Jei ne nesėkmė ant skersinio, daugiakovės finalas būtų ranka pasiekiamas – paskutinį bilietą į jį laimėjo 36-ąją vietą užėmęs brazilas Diogo Soaresas, kuris lietuvį pranoko 1,1 balo. Finale rungsis 24 gimnastai, bet ne daugiau kaip po du iš vienos šalies, todėl ne visi tarp 24 geriausių patekę sportininkai pratęs kovą dėl medalių.

„Noriu pamiršti šias varžybas, truputį pailsėti nuo gimnastikos ir eiti toliau“, – nedvejodamas atsakė trenerio Jevgenijaus Izmodenovo auklėtinis.

Praėjusiais metais LTOK patvirtintoje ataskaitoje R.Tvorogalui buvo planuojamos 36–44 vietos daugiakovės varžybose ir 8–16 vietos viename iš pratimų.

61-ąją vietą daugiakovėje užėmė buvusio Lietuvos gimnasto Sergejaus Rumbučio sūnus Davidas Rumbutis, dabar atstovaujantis Švedijai.