Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Gargždų muzikos mokyklos dainos studijos „Svirplys“ organizuojamas vaikų ir jaunimo giesmių festivalis suvienija ne tik dalyvius, bet ir klausančiuosius – patiriamas vienybės jausmas sklinda iš širdies į širdį.
Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt
Muzika, gydanti širdis, muzika, plečianti sąmoningumo ribas – dalindamiesi tokiais įspūdžiais vakar iš Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios skirstėsi žmonės. Čia vyko jubiliejinis 10-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo giesmių festivalis. Sielą pakylėjančias giesmes dar yra galimybė išgirsti: Gargždų muzikos mokyklos ir dainos studijos „Svirplys“ organizuojamas koncertas dar vyks šiandien, balandžio 27 d., 15 val. Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.
Paskatino ugdytiniai
Daug metų festivalį puoselėjanti jo iniciatorė, Gargždų muzikos mokyklos pedagogė Nijolė Usevičienė „Bangai“ pasakojo, kad gospelo muzikos vaikai pirmiausia išmoko dalyvaudami Vilniuje organizuojamuose renginiuose. „Giesmės taip patiko, kad vaikai pasiūlė ir Gargžduose surengti panašaus pobūdžio koncertą. Taip ir atsirado šis festivalis. Atradome daug bendraminčių. Reikia prisipažinti, kad buvo minčių šiemet ir nieko nedaryti, tačiau „Svirplio“ vyresnėliai neleido nuleisti rankų“, – pasakojo N. Usevičienė.
Jubiliejiniame giesmių festivalyje dalyvauja apie 250 dalyvių. „Ypatingai daug iš Klaipėdos, net 5–6 kolektyvai. Atvyksta net iš Panevėžio, Šiaulių. Tačiau daug yra ir iš aplinkinių vietovių: Šilutės, Priekulės. Tai mūsų draugai, jų ratą nebelabai ir plečiame, nes nebesutilptume“, – šypsodamasi pastebėjo N. Usevičienė. Pernai festivalis vyko Gargždų kultūros centre, tačiau šiemet, anot N. Usevičienės, vaikų sprendimu gospelo muzika vėl užliejo bažnyčią. „Labai džiaugiamės, kad šeštadienį mus mielai priima ir Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, bendradarbiaujame jau seniai“, – užsiminė pašnekovė.
Suvienija bendrystei
Šiemet choro vadovės – švedė Monika Tornqvist ir lietuvės Kristina Žaldokaitė bei Regina Vindžigalskienė. Choro vadovė R. Vindžigalskienė yra Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dainos studijos „Keberiokšt“ vadovė. „Su dainos studija „Svirplys“ draugaujame labai seniai, kartu dalyvavome pirmuosiuose gospelo festivaliuose Vilniuje. Gospelo muzika yra labai artima tiek mano, tiek ugdytinių širdims. Ji įtraukia ir nepalieka abejingų. Tiek atlikėjų, tiek klausytojų energija susilieja į nedalomą bendrystę. Šiame festivalyje daug improvizacijos, įvairių žanrų, džiazo elementų – viskas skamba šiuolaikiškai, patraukliai. Vaikų akyse atsispindi džiaugsmas“, – atvirai pasakojo R. Vindžigalskienė.
Anot jos, ne visi vaikai yra tikintys, tačiau gospelo festivalyje tai netenka reikšmės. Jie eina į bažnyčią, gieda ir giliai viduje net patys pradeda po truputį tikėti. „Visada sakau, jog sielos duris palikite šiek tiek pravertas, nes niekada nežinote, kada pro jas įsiverš dieviška muzika. O šiais laikais vaikams tai ypatingai svarbu, ši muzika veikia kaip meditacija, savotiškas susijungimas su kosmosu“, – vaizdžiai kalbėjo choro vadovė.
Šiemet festivalio choras buvo padalytas į vyresniuosius ir mažesniuosius. Jaunesniųjų choras – iki 12 m. N. Usevičienės įsitikinimu, reikia ugdyti jaunąją kartą, ją po truputį pratinti prie gospelo muzikos.
Padeda ištrūkti iš kasdienybės
Dainos studiją „Svirplys“ lankanti gargždiškė Izabelė Kurpeikytė (14 m.) „Bangai“ pasakojo, jog gospelo festivalis dar ilgam pripildo emocijų. „Gera ten būti, kartu su visais giedoti. Choro vadovės – labai draugiškos, nuoširdžiai bendraujančios, padedančios“, – sakė Izabelė. Pasak jos, šiuolaikiniame pasaulyje išties yra nemažai reikalavimų jaunimui, vienus diktuoja mokykla, kitus – tėvai, o šiame festivalyje juntamas atsipalaidavimas, užplūstantis vienybės jausmas. Nebūtina giedoti, galima ir klausant patirti šias emocijas.
Gargždiškė Augustė Drevinskaitė (14 m.) patikino, kad gospelo festivalio laukia kiekvienais metais. „Kai mokytoja sudvejojo, ar daryti, iškart sakėme, kad norime, tad darome. Labai smagu dalyvauti, o po to prisiminti“, – tvirtino ji.
N. Usevičienė akcentavo, jog festivalio nebūtų be rėmėjų, kuriems labai dėkoja. „Net netikėjome, kad turime tiek draugų. Prisidėjo daug rajone veikiančių įmonių“, – džiaugėsi ji.