GI(Y)LIŲ BEIEŠKANT

Utena
Valdas Mintaučkis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nuo vasario devynioliktosios popietės iki vėlyvoko vakaro Utenos kameriniame teatre netilo linksmas šurmulys, scenoje ir žiūrovų salėje nerimo emocijos. Teatro režisierius Šarūnas Kunickas pristatė naują projektą, teatrų festivalį „Gi(y)lių beieškant“: – Pavadinimas gimė iš to, kad pasak legendos, teatro kieme augantis ąžuolas yra pasodintas paties Prezidento Antano Smetonos.

Visai nesvarbu, ar taip buvo iš tikro, ar tai tik graži legenda. Mūsų sumanytas festivalis ne visai tradicinis, kokius visi įpratę matyti - jis tęsis nuo vasario iki gegužės mėnesio ir žiūrovus gerų spektaklių pažiūrėti kvies kiekvieno mėnesio priešpaskutinį sekmadienį, susipažindins su geriausiais aštuoniais Lietuvos neprofesionalių teatrų pastatymais.

Festivalis kartu bus ir konkursas, turintis dešimt įvairiausių nominacijų. Be pagrindinio prizo „Didžiosios aukso gilės“ – įsimintiniausio spektaklio nominacijos, dar bus geriausio aktoriaus, geriausio debiuto, geriausio režisieriaus, geriausios scenografijos aukso gilės. Nominacijų laimėtojus išrinks stebėtojų taryba. Tai ne komisija, ne teatro kritikai ar teatro meno tyrinėtojai, tai tie patys žiūrovai, tik šiek tiek daugiau prie teatro prisilietę ir išreiškiantys nuomonę, kaip spektaklis atrodo jų akimis.

Tai – Režisierė, Utenos kamerinio teatro aktorė Vida Kairienė, Ilgametis „Žaliaduonių“ teatro aktorius, pedagogas Valentinas Eismantas, Dailininkė – scenografė Vida Navikienė, Dailininkė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Regina Skomskienė, Utenos kamerinio teatro aktorius, teatro mėgėjų klubo „Žaliaduoniai“ Prezidentas Alvydas Danauskas, Utenos kamerinio teatro aktorė ir renginių organizatorė Justina Mandrijauskaitė. Festivalis prasidėjo Jono Buziliausko režisuotu Anykščių Kultūros centro teatro spektakliu pagal Liucijos Armonaitės pjesę „Bona Sforca. Atsisveikinimas“.

Režisierius nuoširdžiai pasidžiaugė jiems tekusia festivalio atidarymo garbe. Utenos kamerinis teatras dalyvauja anykštėnų rengiamuose festivaliuose ir abu teatrus sieja sena draugystė. Uteniškiai lanko ir mėgsta teatrą, jiems įdomūs mūsų pastatymai, ką matėme ir paskutinės viešnagės metu kamerinio teatro scenoje vaidindami spektaklį „Helverio naktis“ – kalbėjo Jonas Buziliauskas Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Regina Skomskienė vertindama naują teatro kultūros reiškinį kalbėjo: „Kad Utenos žiūrovai turi galimybę pamatyti ne tik mūsų teatro, bet ir kaimynų spektaklius, ne tik Aukštaitijos, bet ir tolimesnių kraštų kolegų pastatymus yra labai puiku“ .

Rengiantis festivaliui buvo ir netikėtumų. Sudėliotą repertuarą netikėtai teko keisti kadangi susirgo Kretingos Kultūros centro E. Radžiaus vardo teatro pagrindinio vaidmens atlikėjas. Organizatoriams reikėjo labai spėriai suktis pašalinant netikėtą nesklandumą. Festivalį „išgelbėjo“ Rokiškio rajono KC Bajorų teatras „Šnekutis“ atsiveždami Daivos Čepauskaitės komediją „Pupos“ tiesa kitokiu „Pabezdėk pa jazminais“ pavadinimu.