Geroji patirtis iš partnerių portugalų perimta sėkmingai

Geroji patirtis iš partnerių portugalų perimta sėkmingai
Šiauliai
Inga Daukšienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vasario 17-23 d. Šiaulių universiteto gimnazijos atstovės dalyvavo pirmame Erasmus + KA 2 projekto “New dimensions of education” partnerių susitikime Lisabonoje. ŠU gimnazijos skyriaus vedėja, tarptautinio projekto koordinatorė Laima Zeringienė, anglų kalbos mokytoja Giedrė Šidlauskienė, dailės ir technologijų mokytoja Virgilija Vasiliauskienė visą savaitę mokėsi ir sėmėsi gerosios patirties iš kolegų, dirbančių centralizuotoje Agruoupemento de Escolas Eduardo Gageiro mokykloje, kurioje yra 2400 mokinių (net 38 tautybių).

Projekto tikslas – pasidalinti savo gerąja patirtimi ir perimti mokyklos partnerės stipriąją ugdymo(si) patirtį. Lisabonos mokykloje stiprioji ugdymo pusė – IKT ir robotika. Buvo mokomasi robotų kūrimo laboratorijose-dirbtuvėse, dalyvauta dronų varžybose, programavimo dirbtuvėse, kur darbą moderavo tiek mokiniai, tiek mokytojai Claudia Correira, Paula Cardoso Alcobia ir Luis Roque. Pastarasis vedė ir moderavo konferenciją “Cybersecurity” aktualia tema apie nauią virtualią elgseną internete. Robotikos klubo “RoboPESS” nariai dalinosi robotų konstravimo paslaptimis, mokiniai mokė ir leidybos, reklamos naujovių.

Patyriminių vizitų gimnazijos mokytojos artimiau susipažino su Lisabonos istorija, geografija, kultūra, menu. Aplankytas Belemo bokštas ir Šv. Jeronimo vienuolynas. Juk būtent iš čia prasidėjo Vasko da Gamos, Fernando Magelano ir Bartolomėjaus Diaso atradimai, čia ilsisi karalių, keliautojų ir nacionalinio poeto Luís de Camões kūnai. Aplankytas antras pagal dydį pasaulyje okeanariumas, kur gimė idėjos naujam projektui. MAAT muziejuje aplankyta šiuolaikinio meno ir robotikos parodos. Lisabona, septynių kalvų miestas, kur driekiasi ilgiausias Europoje Vasko da Gamos tiltas, skamba fado, dovanojo ne tik naudingų edukacinių, bet ir gastronominių bei neišdildomų kultūrinių patirčių.

Per pirmąjį mobilumą pavyko sutelkti tvirtą projekto dalyvių komandą. Kitas projekto susitikimas vyks Lietuvoje balandžio pabaigoje, kur ŠU gimnazija dalinsis IKT, muzikos ir angų kalbos mokymo stipriosiomis pusėmis su Erasmus + KA 2 projekto “New dimensions of education” partneriais iš Portugalijos, Turkijos, Rumunijos, Makedonijos ir Graikijos. Tarptautinio Erasmus + KA 2 projekto “New dimensions of education” projekto koordinatorė – ŠU gimnazijos skyriaus vedėja Laima Zeringienė.