„Geriausio jaunojo automobilininko“ konkurse – įtempta kova dėl A. Valatkos pereinamosios taurės

Šiauliai
A. Tomkutės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Gegužės 18-ąją Šiaulių rajone esantis autodromas prisipildė diskusijų apie automobilių dalis ir mechanizmus, vairavimo įgūdžių patikrinimo bei nerimstančių kartingų variklių burzgesio. Vyko Šiaulių valstybinės kolegijos organizuotas respublikinis kasmetinis „Geriausio jaunojo automobilininko“ renginys.

Penkių kolegijų komandos varžėsi dėl pereinamosios Algimanto Valatkos taurės. Transporto inžinerijos dėstytojų asociacijos pirmininkė Jūratė Liebuvienė džiaugėsi, kad nuo 2004-ųjų vykstantis konkursas išlaiko tradiciškumą.

 

„Įkurta asociacija, vienijanti prie transporto inžinerijos specialistų rengimo prisidedančius dėstytojus. Jų puoselėjamo renginio ištakos siekia 2004-uosius. Konkurso pradininkas – anapilin iškeliavęs dėstytojas Algimantas Valatka. Jo paskutinis noras ir buvo šis konkursas, suvienijantis kolegijas ir suburiantis jaunimą bendravimui ir dalijimuisi patirtimi, įgytais praktiniais įgūdžiais“, – pasakojo J. Liebuvienė.

„Konkursą rotacijos principu organizuoja vis kita kolegija. Šiemet jaunųjų automobilininkų komandos susirinko Šiauliuose. Nuo seno vykstantis bendradarbiavimas tarp kolegijų smagus išlieka kiekvienais metais. Kolegijos nepamiršta tradicijų ir suvažiuoja vieni pas kitus bei atsiveža jaunų ir perspektyvių studentų konkursui. Tikimės, kad bendradarbiavimas ir graži draugystė tarp kolegijų vyks ir ateityje“, – vylėsi Šiaulių valstybinės kolegijos Transporto inžinerijos katedros vedėjas dr. Artūras Sabaliauskas.

Asociacijos pirmininkė džiaugiasi, kad vis dar yra entuziastingų studentų, kurie nori dalyvauti „Geriausio automobilininko“ konkurse ir pasivaržyti su kitais studentais, renginio metu pademonstruoti savo įgytą praktinę patirtį, teorines žinias.

A. Sabaliauskas antrina – svarbu, kad studentai noriai dalyvauja ir parodo, jog auditorijose laiką leidžia ne veltui.

Su Kauno technikos kolegijos komanda atvykęs lengvųjų automobilių techninio eksploatavimo programos antrakursis renginyje dalyvauja pirmą kartą. „Susirinko penkios komandos, o tai džiugu, nes galima sutikti naujų ir jaunų veidų. Smagu ir pasivaržyti. Sunkiausia buvo sunkiasvorės priemonės diagnostikos užduotis, nes mūsų komanda studijuoja lengvųjų automobilių techninį eksploatavimą, tad šioks toks iššūkis. Manau, susitvarkėme gerai, nes aiškiai išdėstyta ir parodyta, kaip naudotis programa atliekant užduotį“, – įspūdžiais dalijosi studentas.

Rungčių, pademonstruoti gebėjimus, studentams netrūko. Vyko viktorina „Viskas apie automobilius“, automobilių dalių spėjimo žaidimas „Taip ir ne“, praktinė užduotis su programa „Autopoisk“, ekonomiško ir ekologiško vairavimo įgūdžių patikrinimas, kartingo estafetė. Studentai turėjo atpažinti eksploatacines medžiagas ir skysčius, atlikti automobilio kompiuterinę diagnostiką su „Bosch KTS“.

Konkursu siekiama ugdyti studentų kūrybiškumą ir saviraišką, skatinti domėjimąsi automobilių istorija, technologinėmis naujovėmis, gausinti žinias apie pagrindines automobilių dalis ir eksploatacinius skysčius, tobulinti automobilių vairavimo įgūdžius, populiarinti transporto inžinerijos studijų programas Lietuvoje.

„Transporto inžinerijos dėstytojų asociacija prisideda prie renginio ir įsteigia apdovanojimus pirmoms trijoms vietoms. Skatiname ir motyvuojame nepamiršti renginio, perduoti jį iš vienos studentų kartos į kitą“, – sakė asociacijos pirmininkė.

 

Dėl Algimanto Valatkos pereinamosios taurės vyko intensyvi kova – taškas į tašką. Kurį laiką pirmavusi Šiaulių valstybinės kolegijos komanda visgi nusileido svečiams ir po visų rungčių, surinkusi 25,5 taško bendroje įskaitoje, užėmė trečią vietą. Taurė atiteko 29,5 taško pelniusiai Klaipėdos valstybinei kolegijai. Antri liko Vilniaus technologijų ir dizaino studentai, surinkę 26,5 taško.

 

Reklama