Geriausias moto aprangos saugos vadovas: ką turi žinoti kiekvienas motociklininkas

Geriausias moto aprangos saugos vadovas- Ką turi žinoti kiekvienas motociklininkas
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Jaudinančiame motociklų pasaulyje ribą tarp saugumo ir laisvės dažnai apibrėžia motociklininko dėvima apranga.

Moto apranga – tai ne tik stiliaus išraiška, bet ir svarbi motociklininko saugos arsenalo dalis, skirta apsaugoti nuo įbrėžimų, smūgių ir nenuspėjamų stichijų. Šiame išsamiame vadove aptariami svarbiausi moto aprangos saugos aspektai, pabrėžiama medžiagų, dizaino ypatybių ir naujausių technologinių pasiekimų svarba, kurie suteikia motociklininkams puikią apsaugą, nesumažinant komforto.

Moto aprangos saugumo svarba

Pagrindinė moto aprangos funkcija – apsaugoti motociklininką. Avarijos atveju kokybiška apranga gali lemti skirtumą tarp nedidelių sužalojimų ir gyvybei pavojingų traumų. Tačiau apsauga neapsiriboja tik avarijomis. Ji apima ir apsaugą nuo ilgalaikio atšiaurių oro sąlygų poveikio, kuris gali paveikti motociklininko gebėjimą susikaupti ir reaguoti į pavojus.

Medžiagos yra svarbios

Kalbant apie medžiagas, ne visos priemonės yra vienodos. Pavyzdžiui, oda yra tradicinis motociklininkų pasirinkimas dėl jos didelio atsparumo dilimui. Grindiniu slystančiam motociklininkui bus daug geriau dėvėti storą odinę striukę nei įprastą medžiaginę. Tačiau oda nėra vienintelis pasirinkimas. Dėl tekstilės medžiagų pažangos buvo sukurti audiniai, kurie yra beveik tokie pat atsparūs dilimui kaip ir oda, be to, yra lengvesni, lankstesni ir geriau atlaiko ekstremalias oro sąlygas.

Dizaino savybės, kurios apsaugo

Šiuolaikinėje moto aprangoje įdiegta daugybė konstrukcinių ypatybių, kuriomis siekiama užtikrinti kuo geresnę apsaugą. Tai – sustiprintos siūlės didelio poveikio vietose, strategiškai išdėstyti paminkštinimai ir šarvai, taip pat šviesą atspindinčios medžiagos, užtikrinančios geresnį matomumą. Be to, daugelis moto aprangos dalių dabar turi vandeniui ir vėjui atsparias membranas, kurios užtikrina, kad motociklininkai išliktų sausi ir šilti, taip dar labiau sumažindamos nelaimingų atsitikimų dėl diskomforto ar hipotermijos riziką.

Apsauginės įrangos technologinė pažanga

Vienas iš svarbiausių motociklininkų saugos pasiekimų – D3O šarvai. Ši medžiaga įprastomis sąlygomis yra minkšta ir lanksti, tačiau smūgio metu akimirksniu sukietėja, užtikrindama išskirtinę apsaugą ir nevaržydama judesių. D3O šarvai paprastai naudojami kelių, alkūnių, nugaros ir net pirštinių apsaugose, todėl suteikia neprilygstamą apsaugos lygį pagrindinėse avarijos metu pažeidžiamose vietose.

Kita naujoviška technologija – į moto striukes integruota oro pagalvių sistema. Panašiai kaip automobilių oro pagalvės, šios sistemos, užfiksavusios susidūrimą, išsiskleidžia per milisekundes ir apsaugo motociklininko kūną nuo smūgių. Nors oro pagalvių technologija vis dar palyginti brangi, ji yra naujausia motociklininkų saugos naujovė, gerokai sumažinanti sunkių sužalojimų riziką.

Tinkamos įrangos pasirinkimas

Tinkamos moto aprangos pasirinkimas apima ne tik aukščiausios klasės įrangos pasirinkimą. Reikia atsižvelgti į konkrečius motociklininko poreikius, įskaitant jo važiavimo būdą, tipines oro sąlygas ir pageidaujamą komfortą. Pavyzdžiui, dažnai judrioje miesto aplinkoje važinėjantis motociklininkas gali teikti pirmenybę įrangai su geresnio matomumo savybėmis, o tas, kuris važinėja karšto klimato sąlygomis, gali ieškoti vėdinamų drabužių, kurie vis tiek gerai apsaugo.

Moto aprangos saugos ateitis

Moto aprangos saugos ateitis atrodo daug žadanti, nes nuolat atliekami moksliniai tyrimai ir tobulinimas, kuriais siekiama sukurti dar labiau apsaugančias, patogias ir oro sąlygoms atsparias medžiagas. Taip pat planuojama išmanioji apranga su daiktų interneto technologija, skirta motociklininko gyvybinių funkcijų stebėjimui realiuoju laiku ir GPS sekimui. Ši pažanga žada ne tik geriau apsaugoti dviratininkus įvykus nelaimingam atsitikimui, bet ir užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams.

Galutiniai žodžiai

Motociklininko aprangos saugumas yra esminis kiekvieno motociklininko rūpestis. Rinkdamiesi tinkamas medžiagas, atkreipdami dėmesį į dizaino ypatybes ir nuolat informuodami apie naujausius technologinius pasiekimus, motociklininkai gali užsitikrinti aukščiausio lygio apsaugą. Atminkite, kad kalbant apie važiavimą motociklu, saugumas niekada neturėtų būti aukojamas dėl stiliaus. Turėdami tinkamą įrangą, motociklininkai gali mėgautis laisve kelyje, žinodami, kad yra gerai apsaugoti nuo visko, kas pasitaikys jų kelyje.

Reklama