Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Įmonės nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: „Maži bet stiprūs“
Poreikis – didžiulis
Šiame technologijų kare, kai priešai kasdien atakuoja svarbiausius Ukrainai strateginius objektus, naikina ištisus miestus, neapsakomai svarbu išsaugoti kuo daugiau gyvybių. Kiekvienas karys nori turėti antidroną – savo angelą sargą, saugantį žemę po kojomis, dangų virš galvos ir savo bei artimųjų gyvybes aplink.
„Kai pilotas valdo droną, antidronas trukdo valdymo signalui: jis tiesiog neskrenda ir neklauso piloto, – antidroninių sistemų veikimą paprastai paaiškina organizacijos vadovė Giedrė Gudonytė. – Poreikis yra didžiulis. Priešakinėse linijose dronai skraido labai intensyviai, priešai labai daug jų naudoja, o antidronų nėra daug.“
Šiuo metu tikrai ne visi Ukrainos kariai ir net ne kiekvienas ekipažas, „dirbantys“ fronto linijose, turi antidronus. Šis stygius kartais turi labai liūdnų pasekmių: pavyzdžiui, visai neseniai, automobilį atakavus priešų dronui, žuvo be antidrono keliavęs karys ir pilotas Trempelis iš vieno iš fondo remiamų dalinių; o lietuvis Baltas – taip pat be antidrono – buvo sužeistas ir šiuo metu gydosi. Kitas Ukrainoje kariaujantis lietuvis Darius taip pat fronto linijoje kovoja be antidrono. Jis sako, kad yra buvę atvejų, kai net keletą kartų per dieną jų pozicijas ar pervažiuojant iš vienos vietos į kitą atakavo priešo FPV dronai – belieka pasidžiaugti, kad atakos nebuvo sėkmingos ir kariai nenukentėjo. Organizacijos vadovė neslepia – nuo karo pradžios tokių istorių išties daug.
O ar yra pavyzdžių, kai antidronai tiesiogine to žodžio prasme išgelbėjo gyvybes? Taip. Lietuvio Osvaldo transporto priemonę taip pat atakavo FPV dronas – tačiau suveikus antidroninei sistemai, jis nukrito už keliasdešimt metrų. Tikėtina, be antidrono, pasekmės būtų daug liūdnesnės.
Stebuklingas žaisliukas
Kad jų būtų mažiau ir karas baigtųsi greičiau, antidroninės sistemos labai reikalingos – jų dažniausiai prašo ir Ukrainos kariai. „Maži, bet stiprūs“ kviečia suteikti kovotojams vilties ir galimybę apkabinti išsiilgtus artimuosius.
Šios vilties simbolis – kalėdinis žaisliukas, simbolizuojantis į dažnių žabangas įviliotą ir jau grėsmės nebekeliantį droną. Organizacija kviečia šiuos stebuklingus žaisliukus dovanoti artimiesiems, draugams bei kaimynams ir žada paaukotus pinigus paversti antidronais ir padovanoti kariams fronte. Kalėdų eglutės žaisliukai bus parduodami iki pat švenčių, o visos surinktos aukos bus skiriamos antidroninėms sistemoms. Jos bus skirtos tiek lietuviams, tiek ukrainiečiams kariams.
„Aš labai tikiu stebuklais – ne tik per Kalėdas, bet ir kiekvieną dieną. Labai norėčiau, kad karas pasibaigtų, – šypsosi Giedrė. – Kad galėtume orientuotis į konstruktyvius dalykus: kūrimą ir visko, ką sugriovė priešai, atstatymą.“
Apie organizaciją:
VŠĮ „Maži, bet stiprūs“ yra paramos Ukrainai organizacija, veikianti nuo 2022 m. vasario mėn. Nuo veiklos pradžios „Maži, bet stiprūs“ Ukrainos gynėjams surinko daugiau kaip 1,2 mln. eurų paramos (finansinės bei daiktais). Taip pat pristatė daugiau kaip 100 paramos siuntų, tame tarpe daugiau nei 50 transporto priemonių ir ~1000 įvairių tipų dronų (tiek žvalgybinių, tiek atakos). Šiais metais ir toliau padedame kariams su įvairiais prašymais – pagal poreikį ir paklausimus pristatome padangas, spektroanalizatorius, antenas, kitas reikalingas priemones, bet didžiausias dėmesys skiriamas antidroninėms sistemoms. Vasaros akcijos metu ir po jos surinkta 54 tūkst. Eur, už kuriuos buvo nupirkta 15 skirtingantidroninių sistemų, kurios keliavo į 78 pulką, 79, 67, 3 brigadas bei GUR.
Šiuo metu mūsų pagalbos laukia tiek Ukrainoje kariaujantys lietuviai, tiek ukrainiečiai iš jau anskčiau remiamų bei naujų dalinių. Mūsų veiklą galite sekti https://www.facebook.com/mazibetstiprus.
Kalėdinius žaisliukai – mainais į Jūsų paramą https://www.mazibetstiprus.lt/ .