Gerėjantys Kinijos ir Lietuvos prekybos santykiai – trapūs, sako A. Armonaitė

64464920e4c5c20230424ppel2442
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prieš dvejus metus Kinijai įvedus prekybos apribojimus Lietuvai dvišalės prekybos padėtis stabilizuojasi, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė. Vis dėlto Aušrinė Armonaitė perspėja, kad tas stabilumas yra trapus.

„Šiuo metu situacija stabilizuojasi, bet, kaip ir visada, kai darai verslą su komunistiniais režimais ar kitokias, negali būti tikras nei dėl savo nuosavybės, nei dėl tos partnerystės stabilumo“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Armonaitė.

„Kol kas galutinių šių metų eksporto skaičių mes dar neturime. Turėjome sausio-rugsėjo mėnesių  – stebime atsigavimą eksporto“, – pridūrė ministrė.

Ji taip pat pabrėžė, kad iki santykių su Kinija suprastėjimo Lietuvos eksportas į Kiniją nebuvo labai didelis.

Lietuva 2021 metais leido Taipėjui atidaryti Taivaniečių atstovybę Vilniuje. Šis žingsnis sukėlė Pekino nepasitenkinimą  – jis apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą.

Dėl to Europos Sąjunga praėjusių metų pradžioje kreipėsi į PPO. Ši byla vis dar nagrinėjama.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis anksčiau sakė, kad Lietuvos ir Kinijos pareigūnai kalbasi apie diplomatinių santykių normalizavimą. Interviu naujienų agentūrai „Bloomberg“ lapkričio pabaigoje jis sakė, kad Lietuvos verslas tebėra atsargus dėl prekybos su Kinija.