Gera žinia gyventojams – dėl PVM kompensacijos šildymui mažesnės sąskaitos

Gera žinia gyventojams – dėl PVM kompensacijos šildymui mažesnės sąskaitos
Šiauliai
Asociatyvi A. Rutkausko nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Siekdamas dalinai amortizuoti šilumos energijos kainų augimą buitiniams vartotojams LR Seimas šių metų kovo 17 d. pakeitė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymą – nusprendė kompensuoti 9 proc. PVM karšto vandens ir šildymo paslaugoms, tiekiamoms į gyvenamąsias patalpas. Minėtame teisės akte yra nustatyta, kad PVM kompensacija turi būti taikoma nuo 2022 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d. patiektai šilumos energijai ir karštam vandeniui.

Dalį AB „Šiaulių energija“ vartotojų jau pasiekė sąskaitos už kovo mėnesį. Vidutinis šilumos kiekis butų šildymui šių metų kovo mėnesį iš esmės nepakito lyginant su vasario mėnesiu. Lauko oro temperatūra šį kovą buvo neženkliai aukštesnė nei vasarį, tačiau kovo mėnesį šilumos energija ir karštas vanduo buvo tiekiamas trimis dienomis ilgiau. Praėjusį mėnesį šilumos energijos kaina mažėjo, taip pat ženkliam vartotojų sąskaitos už kovo mėnesį mažėjimui įtakos turėjo šilumos ir karšto vandens PVM kompensavimas. Vidutinė PVM kompensacija už 60 m2 buto šildymą kovo mėnesį siekia – 6 Eur., sausio mėnesį – 7 Eur., o vasario mėnesį – 6 Eur. Dėl PVM kompensavimo mokėjimo suma už 60 m2 šildymą kovo mėnesį siekia 62 Eur., o įvertinus PVM kompensaciją už sausio ir vasario mėnesius vidutinė mokėjimo suma už šildymą turėtų siekti 49 Eur.

Už 2022 m. sausio, vasario ir kovo mėnesius kompensuotas PVM sumas gyventojai gali matyti kovo mėnesio sąskaitoje, dėl šios kompensacijos vartotojams niekur kreiptis papildomai nereikia. Ji bus taikoma ir balandžio mėnesį suteiktoms paslaugoms.

Bendrovė taip pat atkreipia mažas pajamas gaunančių šeimų bei vienišų asmenų, gaunančių kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį, dėmesį – kompensavus PVM už 2022 m. sausio ir vasario mėn., tuo pačiu sumažėjus kompensuotinai mokėjimo sumai, Socialinių reikalų ir darbo ministerijos nustatyta tvarka yra perskaičiuota ir kompensacija, jei ji buvo paskirta ir pritaikyta nurodytais mėnesiais. Vartotojams, gavusiems kompensacijas už 2022 m. sausio ir/ar vasario mėn., sąskaitose už 2022 m. kovo mėn., kartu su PVM kompensacija už praėjusius mėnesius įvertintas ir kompensacijos už šildymą bei karštą vandenį perskaičiavimas. Perskaičiuota kompensacijų suma nurodyta sąskaitoje.