Geležinkelių muziejaus Šiaulių ekspozicija turi būti išsaugota

Geležinkelių muziejaus Šiaulių ekspozicija turi būti išsaugota
Šiauliai
V. Kušleikienės ir A. Sinkevičiaus nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės inf.

Savivaldybėje, miesto mero Artūro Visocko iniciatyva, vyko susitikimas, kuriame dalyvavo AB ,,Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas, mero pavaduotojai Simona Potelienė ir Egidijus Elijošius, Šiaulių ,,Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Susitikimo metu dalyviai diskutavo apie Geležinkelių muziejaus Šiaulių ekspozicijos tolimesnes veiklos perspektyvas. 

Susitikimo metu buvo pristatyta AB „Lietuvos geležinkeliai“ pozicija dėl Šiauliuose veikiančios geležinkelių ekspozicijos, sukauptos muziejinės kolekcijos likimo ir galimos tolimesnės veiklos perspektyvos. Šiuo metu muziejus Šiauliuose veikia kaip Geležinkelių muziejaus Vilniuje filialas ir yra bendrovės dalis.

Šiaulių miesto mero Artūro Visocko teigimu muziejus Šiauliams yra reikalingas ir turi būti išsaugotas. Tačiau viskas priklausys nuo bendrovės pozicijos – ar muziejus ir visa sukaupta kolekcija liks Šiauliuose ar bus perkelta į Radviliškį.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius R. Balza susitikimo metu pabrėžė, kad didžiausia muziejaus vertybė yra kolekcija, sukaupta per 50 veiklos metų. Tai ne tik lauko ekspozicijoje esantys garvežiai ir kita technika, bet ir eksponatai muziejaus fonduose, kurių šiuo metu sukaupta per 6000.

Susitikimo pabaigoje sutarta įvertinti galimybes muziejinę kolekciją išsaugoti Šiauliuose ir įveiklinti naujomis veiklos formomis pritraukiant apsilankyti ne tik šiauliečius, bet ir į miestą atvykstančius svečius bei turistus.

Geležinkelių muziejus Šiauliuose buvo įkurtas 1971 metais minint geležinkelio atsiradimo 100-metį. 2021 metais buvo paminėtas muziejaus įkūrimo Šiauliuose jubiliejus. 50-ies metų veiklos laikotarpis atskleidžia ilgą ir turiningą muziejaus veiklą, kuri buvo atnaujinta rekonstravus ekspoziciją. Tai pastebima įgyvendinant neformaliojo ugdymo programas bei jau daug metų organizuojamame renginyje „Europos muziejų naktys“. Šiųmečiame renginyje Geležinkelių muziejaus ekspozicija buvo viena iš lankomiausių mieste – sulaukta per 1 840 lankytojų, o iki pandemijos, 2019 metais, apsilankė 7 641 lankytojas.