PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 28 d. 14:36

Gelbėtojams teko rinkti gyvsidabrį COVID-19 sergančių kėdainiečių bute

Kaunas

Atvykę prie nurodyto namo gelbėtojai apsivilko specialiais kostiumais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


192523

Spalio 24-osios rytą Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams teko atlikti nekasdienę užduotį. Vilkint specialiais kostiumais viename iš daugiabučio butų jiems prireikė rinkti gyvsidabrį – atlikti demerkurizaciją. Užduotis įvykdyta sėkmingai, kraštiečiai dėkojo pareigūnams už pagalbą.

Nuodingas metalas

Bendrasis pagalbos centras 10 val. 58 min. sulaukė pranešimo apie išsiliejusį nuodingą metalą.

Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 buvo pranešta, kad Kėdainiuose, Respublikos gatvėje esančiame daugiabučiame name, bute sudužo medicininis gyvsidabrio termometras.

Pranešėjas informavo, kad bute esantys asmenys yra saviizoliacijoje, mat serga COVID-19 liga. Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų pirmasis skyrius išvyko į įvykio vietą.

demerkurizacija2-1-768x495.jpg

Specialiais kostiumais

Atvykę prie nurodyto namo gelbėtojai apsivilko specialiais kostiumais. Du ugniagesiai gelbėtojai su cheminės apsaugos kostiumais ir 1 su COVID-19 apsaugos kostiumu bute atliko žvalgybą.

Pasikalbėjus su gyventojais 6 m² kambaryje 1 m² plote gelbėtojai atliko demerkurizaciją – patalpa  buvo išplauta muilo ir sodos tirpalu.

Buvo panaudoti rankinis ir cheminis demerkurizatoriai, chloro tirpalas, patalpos išvėdintos, gyventojams suteikta naudinga informacija.

Būtina nepasimesti

Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad labai gerai, jog įvykus tokiai nelaimei žmonės nesutrinka, neišmeta pavojingų atliekų į šiukšlių konteinerius ar kitaip nebando jų atsikratyti, o kviečiasi į pagalbą kvalifikuotus specialistus, kurie operatyviai ir kokybiškai sutvarko gyvsidabrio atliekas.

Ne vietoje paliktas gyvsidabris gali stipriai pakenkti žmogaus sveikatai. Jo nuodingi garai turi savybę kauptis žmogaus organizme, jame išlieka labai ilgai ir turi neigiamą poveikį gyvybiškai svarbiems vidaus organams.

Reikia žinoti

Gyvsidabris yra skystas, sunkus, nuodingas sidabro baltumo metalas. Kai aplinkos temperatūra yra 0 ºC ir daugiau, metalinis gyvsidabris garuoja – virsta garais. Taigi aišku, kad kambario temperatūroje jis garuoja ypač intensyviai.

Išsiliejus gyvsidabriui svarbu nesutrikti. Iš patalpos, kurioje sudužo termometras ar kitaip išsiliejo gyvsidabrio, būtina nedelsiant išvesti žmones ir paskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefono numeriu 112.

Gyvsidabrio neuostyti, neliesti rankomis, nešluoti, nes jis gali pasklisti dar plačiau. Po gyvsidabrio surinkimo darbų, užbaigus demerkurizaciją, patalpas rekomenduojama vėdinti, palikti pravirus langus ir padaryti skersvėjį.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

rinkos-aikste.png