PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Gegužės 7 d. 15:32

Gegužės 7-ąją – renginiai mokyklų bibliotekose

Panevėžys

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


36832

Kitos tautos neturi tokių žodžių: spaudos draudimas, knygnešys, „graždanka“. O mes turime. Deja.

„Knygnešių gadynė“ prasidėjo po 1863 m. sukilimo, kai buvo uždrausta lietuviška spauda. Ją atgavome tik po 40 metų – 1904 m. gegužės 7 d. Šią dieną ir dabar minime kaip didžią pergalę prieš carinį režimą, bandžiusį surusinti mūsų tautą, o kartu ir sunaikinti. Panevėžio mokyklų bibliotekos šią dieną paminėjo organizuodamos viktorinas, protmūšius, skaitymų popietes, ekskursijas, susitikimus su leidyklų darbuotojais.

V. Žemkalnio gimnazijos 3d klasės mokiniai, siekdami pabrėžti knygos vertę, pirmokams skaitė pasirinktą eilėraštį ar prozos ištrauką.

„Minties“ gimnazijos biblioteka organizavo eksperimentą – kaip jautėsi raštingas žmogus spaudos draudimo metais. Eksperimente dalyvavo 1d klasės mokiniai. Bibliotekoje parengta literatūros paroda.

Prie J.Miltinio gimnazijos bibliotekos įrengtas stendas „Knygos rekordininkės“, o per informacinį TV pristatytos skaidrės „10 rašytojų, kurie pakeitė pasaulį“.

„Žemynos“ ir „Vyturio“ progimnazijų bibliotekose vyko susitikimai sužurnalistu, leidyklos „Kalendorius“ direktoriumi Aurelijumi Naruševičiumi. „Žemynoje“ parengta literatūros paroda „Su knyga, knygai, apie knygą“. „Vyturio“ penktokai pakviesti į protmūšį.

Senovinių knygų parodą organizavo Rožyno progimnazija. Bibliotekoje vyko transliacija „Vaikų mintys apie kalbą“. Interaktyvios veiklos „100 auksinių žodžių“ metu vaikai buvo kviečiami rašyti jiems svarbiausius žodžius. Šie žodžiai bus sudėti į bendrą Lietuvos žemėlapį. Visą savaitę vyks spaudų gamyba „Raidė ir jos reikšmė“.

„Vilties“ progimnazijos pirmokai jau žino abėcėlę, tad sugužėję į biblioteką pasimokė sudėti knygas į joms priklausančias lentynas, žiūrėjo filmuką apie lietuviškos spaudos draudimą ir tautinį atgimimą 1864-1904 m., pasigamino skirtukų. Ketvirtokai dalyvavo skaitymuose „Lietuviško žodžio puoselėtojai“ ir atsakė į G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojų paruoštus klausimus pagal R. Daukanto knygą „Simonas Daukantas – vargo pelė“.

Tradicinė jaunųjų kūrėjų popietė vyko „Saulėtekio“ progimnazijoje. Bibliotekoje eksponuojamos šiai dienai paminėti skirtos parodos.

M. Karkos pagrindinėje mokykloje pagerbti vyko aktyviausi skaitytojai, vyko viktorina 7 kl. mokiniams, skaitymai. Skaitykloje parengta paroda.

Literatūros paroda „...imkiet mani ir skaitikiet...“ ir senų leidinių paroda parengtos „Ąžuolo“ progimnazijos bibliotekoje.Eksponuojamos Metų knygos.

Beržų progimnazijos biblioteka pakvietė mokinius į populiariausių rašytojų ir poetų rinkimus. Mokiniai buvo skatinami skaityti lietuvių autorių knygas.

„Aušros“ progimnazijoje buvo skaitoma E. Daciūtės ir A. Kiudulaitės knyga ,,Lapė yra laimė“, surengta mokinių darbų paroda, poezijos popietė.

Gražiausių lietuviškų pasakų popietė, skaitymų naktis organizuota „Šaltinio“ progimnazijoje.

R. Sargūno sporto gimnazijoje ir Senvagės progimnazijoje paruoštas stendas „Spauda, kalba ir knyga - svarbiausi gyvenimo palydovai“.

„Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniai dalyvavo ekskursijoje „Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje“ (G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje).

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė buvo pakviesta susipažinti su paroda „Ar tikrai mokame savo kalbą?“.

Tad gegužės 7-ąją mokyklų bendruomenės turėjo dar vieną progą pamąstyti, ką mums reiškia kalba, galimybė skaityti ir rašyti lietuviškai.