Gavusi „Rammstein“ lyderio pareiškimą, prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto

646b7cea745eegsk_1533
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Gavusi vokiečių grupės „Rammstein“ lyderio pareiškimą, prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto.

„Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šmeižimo po to, kai liepą gavo „Rammstein“ lyderio advokato pareiškimą. Įtarimai šitame tyrime niekam nepareikšti“, – BNS penktadienį sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pasak jos, tyrimą atlieka policija, jam vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Apie atliekamą tyrimą pirmasis pranešė naujienų portalas LRT.

Skandalas kilo po to, kai jauna airė socialiniuose tinkluose paskelbė, kad koncerto Vilniuje metu užkulisiuose „Rammstein“ lyderis Tillas Lindemannas (Tilas Lindemanas) ją apsvaigino narkotikais ir pasiūlė pasimylėti.

Lietuvos policija Airijos pilietę gegužės pabaigoje apklausė dėl Vilniuje prieš ir po grupės „Rammstein“ koncerto vykusių uždarų vakarėlių metu galimai įvykdytų nusikaltimų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis ir galima prievarta.

Paviešinus šią istoriją, kitos jaunos gerbėjos socialiniuose tinkluose taip pat ėmė dalintis istorijomis, teigdamos, kad muzikinė grupė yra sukūrusi organizuotą apsvaiginimo, seksualinio priekabiavimo ir prievartavimo sistemą, kviesdama atrinktas jaunas merginas į prieš ir po koncertų vykstančius vakarėlius.

„Rammstein“ nurodė atmetanti kaltinimus.

Prokuratūra birželį pranešė, kad, įvertinus aplinkybių patikslinimo metu gautų duomenų visumą, nėra objektyvių faktinių duomenų, kurie leistų pagrįsti, jog pareiškėjos atžvilgiu buvo naudojamas fizinis, psichologinis smurtas, atlikti kokie nors prievartiniai seksualinio pobūdžio veiksmai, ji būtų verčiama vartoti narkotines medžiagas ar apvogta.