Gauta per 50 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Nepriklausoma rinkimų stebėjimo organizacija „Baltosios pirštinės“ per keturias pirmąsias išankstinio balsavimo dienas gavo daugiau nei 50 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus.

Kaip teigiama penktadienį išplatintame pranešime, maždaug pusė šių pranešimų yra susiję su rinkimine agitacija ir politine reklama.

„Didelė dalis pranešimų apie politinę agitaciją yra nepagrįsti. Manome, kad to priežastimi gali būti nepakankama komunikacija apie agitacijos laikotarpį. Nors informacija apie rinkimų agitacijos tvarką yra aktualiausia partijoms ir kandidatams, turime vis daugiau pilietiškų gyventojų, kuriems kyla klausimų, kas ir kada yra leidžiama“ – pranešime cituojamas organizacijos vadovas Laimonas Petreikis.

Anot „Baltųjų pirštinių“, išankstinis balsavimas savivaldybėse praėjo „gan ramiai“. Teigiama, jog fiksuoti keli atvejai kai trūko biuletenių, strigo spausdintuvai, buvo brokuotų išorinių išankstinio balsavimo vokų.

Pranešime nurodoma, kad organizacija taip pat yra gavusi kelis pranešimus apie galimą rinkėjų papirkinėjimą Varėnos ir Švenčionių rajonuose.

Penktadienį savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pradeda balsuoti rinkėjai namuose, taip pat paskutinę dieną vyksta balsavimas specialiuosiuose paštuose.

„Tiek specialiuose punktuose, tiek balsuojant namuose rizikos išlieka tos pačios – šiose vietose dažniausiai balsuoja labiau pažeidžiami asmenys, o tuo gali pasinaudoti rinkimus klastoti norintys asmenys, įskaitant kai kuriuos rinkimų komisijų narius“, – pastebi organizacija.