Gausus lietuvių kalbos mylėtojų būrys Raseinių savivaldybėje rašė Nacionalinį diktantą

0001_img_4372_1710505323
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Penktadienį, kovo 15-ąją, jau keturioliktąjį kartą Lietuvos gyventojai galėjo pasitikrinti savo raštingumą – vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Tradiciškai diktantas buvo rašomas ir Raseinių rajono savivaldybėje, kurį šiemet čia panoro rašyti net 48 lietuviškojo žodžio brangintojai.

Prieš diktantą jo dalyvius padrąsino ir sėkmės jiems palinkėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemeras Jonas Vazgys ir Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vyriausioji specialistė, prižiūrinti valstybinės kalbos vartojimą Savivaldybėje, Rasa Chmieliauskienė.
 
Savo jėgas Nacionaliniame diktante šiemet Savivaldybėje išbandė Tarybos nariai, gydytojai ir medicinos darbuotojai, seniūnai, kultūros įstaigų atstovai, ekonomistai, inžinieriai, valstybės tarnautojai, trečiojo amžiaus universiteto „Tau“ nariai ir kitų įvairių profesijų atstovai. Didžioji dauguma dalyvių diktantą rašyti ryžosi pirmąjį kartą.
 
Atviras visiems kalbos mylėtojams Nacionalinis diktantas šiemet skatino dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai ir siūlė nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.
 
Diktantas buvo transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt, jo tekstą patikėta skaityti LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjui Marijui Žiedui. Nacionalinio diktanto dalyviai šiemet rašė poetės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės Agnės Žagrakalytės kūrinį „Invazinė rūšis“. Po diktanto rašiusieji pasidalino mintimis, kad tekstas nebuvęs labai sunkus, kiek daugiau klausimų kilo dėl skyrybos, tačiau visi sutarė, kad Nacionalinio diktanto konkursas – puiki proga ne tik pasitikrinti žinias, bet ir išreikšti pasididžiavimą savo tauta, jos kalba ir kultūra.
 
Diktantas rašytas visose Lietuvos savivaldybėse, kai kuriose bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 19 dieną svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).
 
Geriausiai parašiusieji apie konkurso rezultatus bus informuoti asmeniškai ir galės dalyvauti II etape – diktanto finale – kuris vyks gegužės mėnesį Vilniuje.
 
Nacionalinį diktantą organizuoja Pilietinės minties institutas.