Gausus bėgimo mėgėjų iš visos Lietuvos būrys paminėjo Vasario 16-ąją Ukmergėje

Ukmergė

Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.

259634

Pirmieji bėgimą Pilies parke pradėjo mažieji Ukmergės gyventojai. Linksmai pasimankštinę, 300 metrų ratą bėgo per 100 Ukmergės rajono ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir 1-2 klasių mokinukų. Kartu su vaikais dalyvavo ir jų tėveliai, seneliai, auklėtojos ir mokytojos. Jaunieji bėgikai apdovanoti proginiais bėgimo medaliais ir Ukmergės miesto 690 jubiliejinių metų ženkliukais.

Tradiciniame bėgime „Pabaiskas-Ukmergė“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Ukmergės 690 metų jubiliejui paminėti, dalyvavo 378 bėgimo mėgėjai iš įvairių Lietuvos miestų. 274 bėgikai pasirinko 11 600 metrų atstumą, o 104 sportininkai bėgo 3100 m.

Moterų grupėje 11 600 m trasą greičiausiai nubėgo Vilmantė Stašauskaitė (Jonava). Antrą vietą laimėjo Inga Cimarmonaitė (Vilnius). Trečią vietą užėmė Aurelija Vaiciukevičiutė (Vilnius). Iš dalyvavusių ukmergiškių greičiausia buvo Aušra Garunkšnytė – bėgikė, kuri ruošiasi 2024 metų Paryžiaus paraolimpinėms žaidynėms. Šiame bėgime moterų tarpe Aušra užėmė penktą vietą.

Vyrų grupėje nugalėjo Dominykas Pacauskas (Vilnius). Antrą vietą užėmė Edvinas Vyzas (Vilnius). Trečiasis atbėgo Aivaras Čekanavičius (Jonava). Ukmergiškių vyrų tarpe greičiausias buvo Domas Dudonis.

3 100 metrų bėgusių mokinių merginų grupėje greičiausia buvo Diana Purkina (Paberžė), antrą vietą užėmė Zuzana Lechovič (Paberžė), o trečią vietą laimėjo Adelė Dapkevičiūtė (Širvintos). Ukmergiškių merginų tarpe greičiausia buvo Ugnė Oganauskaitė.

3 100 metrų bėgusių vaikinų grupėje nugalėjo Rokas Sakalauskas (Vilnius), antrą vietą užėmė Jurgis Dapkevičìus (Širvintos), o trečiąją vietą užėmė Titas Bukauskas (Paberžė). Ukmergiškis Artur Duganov tapo greičiausiu mūsų rajono bėgiku 3100 metrų trasoje.

Bėgimo dalyvius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, kuris kartu su Ukmergės sporto mokyklos direktoriumi Vitalijumi Martikoniu nugalėtojams įteikė taures bei diplomus. Renginio dalyviai buvo vaišinami Ukmergės vartotojų kooperatyvo paruošta arbata, visiems bėgikams įteikti proginiai bėgimo dalyvio medaliai.

Džiugu, kad tradiciniame Vasario 16-osios bėgime dalyvauja vis gausesnis būrys Lietuvos bėgimo mėgėjų.

Džiugina ir aktyvėjantys Ukmergės rajono mokyklų mokiniai bei mokytojai. Šiais metais gausiausias būrys bėgikų atvyko iš Taujėnų gimnazijos. Užupio pagrindinę mokyklą atstovavo ir vieningai su mokiniais trasą įveikė ir šios mokyklos mokytojos. Bėgime dalyvavo nemažas būrys mokinių iš „Šilo“ progimnazijos, Jono Basanavičiaus gimnazijos, Dukstynos, Vidiškių, Deltuvos pagrindinių mokyklų.