PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 11 d. 15:32

Gatvė prekybai – ne vieta

Šiauliai

Etaplius.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


44836

Ne vienas šiaulietis jau ir anksčiau pastebėjo Šiauliuose vaikštančius jaunuolius, kurie, priėję prie gyventojų, į rankas ištiesia Lietuvos vėliavėlę, o kartu ir raštelį, kuriame nurodo, kad yra nekalbantys, o už trispalvę paprašo penkių eurų. Esą tokiu būdu, nusipirkdami vėliavėlę, gyventojai juos gali paremti. Portalas Etaplius.lt tokia akcija pasidomėjo ir Šiaulių apskrities policijos pasiteiravo ar tokia prekyba-parama yra teisėta.

Jaunuoliai su trispalvėmis vėliavėlėmis, prieinantys prie gyventojų, dažniausiai automobilių vairuotojų, Šiauliuose pastebėti jau prieš kurį laiką. Pastarosiomis dienomis jie buvo pastebėti Dubijos-Žemaitės gatvių sankryžoje. Čia eismo srautas – nemažas, tad ir proga susirinkti daugiau pinigėlių – geresnė.

Jaunuoliai prieina prie eismą leidžiančio šviesoforo signalo laukiančių automobilių, pabarškina į langą, o jį atvėrusiems vairuotojams tiesia trispalvę vėliavėlę su raštišku prašymu už ją duoti penkis eurus.

Atrodytų, kas čia blogo. Nusipirkti daiktą arba tiesiog paaukoti – kiekvieno piliečio teisė. Juolab, pinigų prašo gestais bendraujantys vaikinai. Galbūt atjausti juos sumokant kelis eurus – doras poelgis?

Tačiau į akis krenta tai, kad ši akcija vyksta spontaniškai. Anot vienos šiaulietės, toks elgesys jai taip pat pasirodė keistas. Moteris prisiminė, kaip tiktai gestais bendraujantis jaunuolis prie jos priėjo, kai ši ruošėsi lipti į savo automobilį vieno prekybos centro požeminėje aikštelėje.

„Mano automobilis stovėjo gerokai toliau nuo įėjimo į prekybos centrą. Staiga, lyg iš niekur prie manęs priėjo vaikinas ir ištiesė trispalvę vėliavėlę. Nusišypsojau, padėkojau, ketinau lipti automobilį, tačiau jis ėmė murmėti ir gestais rodyti, kad kažką darau ne taip, tuomet ištiesė raštelį, kuriame, tiksliai nepamenu, kas buvo parašyta, bet esmė ta, kad už vėliavėlę buvo prašoma pinigų. Pasimečiau. Grąžinau trispalvę atgal. Vaikinas nuėjo šalin, tačiau jo veide pastebėjau nusivylimą, o manęs nepaliko abejonė, kad atokiai priėjęs asmuo galėjo būti apsimetėlis, besinaudojantis patikliais žmonėmis“, – prieš kurį laiką įvykusį keistą nuotykį prisiminė šiaulietė.

Portalas sulaukė ne vieno šiauliečio pastebėjimų, kad tie patys jaunuoliai tokiu būdu vėliavėlėmis pastarosiomis dienomis prekiauja Dubijos ir Žemaitės gatvių sankryžoje, prieidami prie sustojusių automobilių. Vieta tokiai akcijai pasirodė gana pavojinga, mat judrioje sankryžoje blaškomas vairuotojų dėmesys. Portalas Etaplius pasiteiravo policijos pareigūnų – ką apie tokį elgesį mano teisėsauga. Ar tai teisėta?

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad keistoka prekyba, iš pradžių duodant daiktą į rankas, o paskui ištiesiant raštelį su prašymu už jį susimokėti – nėra naujiena. Tokių pavyzdžių galima prisižiūrėti užsienio šalyse, kuomet gatvėse „atakuojami“ turistai. Prisimintas ir panašus įvykis pačiame Šiaulių mieste. Maždaug prieš penkerius metus tamsaus gymio moterys bulvare tokiu būdu prekiavo rožėmis. Tačiau tokia prekyba nutrūko susidomėjus policijai.

Pareigūnai pasidomėjo ir šiais jaunuoliais. Išgirdę, kad vaikinai paskutinį kartą pastebėti Dubijos ir Žemaitės gatvių sankryžoje, policininkai į vietą nuvyko. Atvažiavę, rado du jaunuolius, Baltarusijos piliečius. Abu – 25 metų amžiaus. Pasak pareigūnų, užsienio piliečiai buvo įspėti, kad prekiauja neleistinoje vietoje ir paprašyti šią veiklą gatvėje nutraukti. Anot policijos, įvykio vietoje nepavyko nustatyti ar tik gestais bendraujantys asmenys – tikrai negali kalbėti ir nėra apsimetėliai. Pasak teisėsaugos, jei paaiškėtų, kad negalia – simuliuojama, tai jau būtų sukčiavimas…

Kaip turėtų elgtis gyventojai, sutikę šiuos jaunuolius – jų pačių pasirinkimo teisė. Galbūt vaikinai – tikrai geranoriški ir nedaro nieko nusikalstamo. Tiesiog nežino, kad gatvė prekybai – nesaugi ir neleistina vieta. Vis dėlto, žmonės raginami neprarasti budrumo ir, pastebėję ką nors įtartino ar vėl pamatę jaunuolius, prekiaujančius tiesiog gatvėje – įspėti pareigūnus. Juk svarbiausia – saugumas.