Gargžduose vyks tradicinė Pasaulinės gyvūnų dienos šventė

Klaipėda
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šeštadienį Gargžduose vyks tradicinė Pasaulinės gyvūnų dienos šventė, rengiama jau 13 kartą, pranešė bendrovė „Mars Lietuva“.

Pasaulinės gyvūnų dienos šventė Gargžduose jau tapo vienu tradicinių renginių Vakarų Lietuvoje augintiniams ir jų šeimininkams, taip pat ir atsakingos šeimininkystės idėjų centru.

„Stengiamės nuosekliai skleisti idėją, kad augintinis – tai šeimos narys, kuriam būtinas kasdienis dėmesys ir rūpestis, jo poreikių išmanymas ir užtikrinimas.  Smagu, kad žmonių dėmesys augintiniams tampa vis nuoširdesnis, stiprėja gyvūnų šeimininkų atsakomybės jausmas. Tikimės, kad prie to prisideda ir mūsų kasdienės pastangos, nukreiptos į gyvūnų gerovę, bei kasmetiniai susibūrimai Pasaulinės gyvūnų dienos šventėje“, – sakė šventės organizatorės bendrovės „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Šeštadienį šventėje vyks „Tūkstantkojo“ eisena, kurioje kviečiami dalyvauti tiek šeimininkai su savo augintiniais, tiek visi gyvūnų globėjai ir mylėtojai. Taip pat vyks augintinių talentų šou, pamokėlės apie atsakingą šeimininkystę, viktorinos, ekspertų konsultacijos augintinių priežiūros temomis.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti.

Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.