REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Lapkričio 7 d. 10:54

Gargžduose – savanoriai iš Italijos ir Sakartvelo

Klaipėda

Sakartvelietė M. Dabrundashvili ir italas M. Barbieri kol kas nežino, ko tikėtis iš savanoriavimo Lietuvoje, tačiau norėtų būti intensyviai įtraukti į visas Gargždų atviro jaunimo centro veiklas.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


59285

Gargždų atvirame jaunimo centre pirmą kartą metus savanoriaus du užsieniečiai – 26 m. sakartvelietė Mariam Dabrundashvili ir 19 m. italas Michele Barbieri. Jie tikisi įdomių projektų, veiklų, į kurias intensyviai būtų įtraukti ir patys. Viena iš pirmųjų užduočių – patikrinti, kaip Gargždų miestas prisitaikęs priimti užsieniečius.

Integruos užsieniečius

Projekto „Savanorystė Gargždų atvirame jaunimo centre“ tikslas – suteikti jauniems žmonėms galimybę pažinti skirtingas kultūras ir išmokti jas priimti. „Norime padėti jaunuoliams tobulėti, įgyti patirties įvairiose srityse“, – aiškino savanorių mentorė Simona Stonkienė.

Inicijuoti šį projektą paskatino Rietavo atviro jaunimo centro pavyzdys ir jaunimo darbuotojų patirtys užsienyje. „Rietavo centras keletą kartų yra atvykęs su tarptautiniais savanoriais pas mus, esame juos sutikę kituose renginiuose. Pagalvojome, kad tai bus puikus pavyzdys ir jaunuoliams. Jie turės galimybę pagerinti anglų kalbos įgūdžius, pamatys kitokias savanorystės galimybes“, – pasakojo S. Stonkienė.

Užsieniečiai savanoriai padės jaunimo darbuotojams vykdyti ir organizuoti veiklas. Sakartvelietė ir italas jau gavo pirmąsias užduotis – paruošti savo šalies pristatymą, atlikti socialinį tyrimą. Pastarojo metu jie turės aplankyti Gargžduose veikiančias įstaigas, organizacijas, susipažinti su ten dirbančiais žmonėmis, išsiaiškinti, kokias paslaugas gali gauti. Tokiu būdu norima kultūriškai integruoti užsieniečius Gargždų mieste.

Kol kas Atviras jaunimo centras tik priima savanorius, bet svarsto apie galimybę ir savo jaunuolius išsiųsti savanoriauti svetur. „Viena septyniolikmetė mergina iš mūsų centro taip pat norėtų turėti laisvus metus po mokyklos kaip Michele. Galvojame apie tai, kad ji galėtų dalyvauti savanoriavimo projekte ir atrastų save“, – ateities planus dėstė jaunimo darbuotoja Edita Vyšniauskė.

Patraukė kraštovaizdis

Mariam į Lietuvą atvyko, nes jai rekomendavo jau čia lankęsi šeimos nariai. Tačiau mergina įvardijo ir kitą priežastį – tai noras sužinoti daugiau apie Europą, mūsų gyvenimo būdą ir palyginti su Sakartvelu. „Viską, ką čia išmoksiu ir pamatysiu, norėsiu pritaikyti savo šalyje“, – teigė ji. Mariam yra žurnalistė, tačiau paskutiniuosius trejus metus dirbo Sakartvelo gynybos ministerijoje. „Pagalvojau, kad daugiau niekada nebebūsiu 26-erių ir gailiuosi, kad savanoriauti neišvykau anksčiau, kaip tai padarė Michele“, – savo patirtimi dalijosi sakartvelietė.

Michele ateityje žada universitete studijuoti fotografiją, todėl prisipažino Lietuvą pasirinkęs dėl įspūdingo kraštovaizdžio, kurį ketina įamžinti. Nors jau yra apsisprendęs, ką studijuos, vis dėlto pasiryžo metus paskirti savanorystei. „Noriu įgyti praktikos darbe su jaunimu, pagerinti anglų kalbą, pažinti įvairias kultūras“, – sakė vaikinas.

Savanoriai nekantrauja atlikti jiems paskirtas užduotis ir jau dabar mato didelę naudą. Mariam gyvena Sakartvelo sostinėje Tbilisyje, tačiau apie panašius centrus, skirtus jaunimui, ten nieko nėra girdėjusi. „Sakartvele jaunimas turi nemažai laisvo laiko, todėl būtų gerai, jeigu tokių centrų atsirastų daugiau visame pasaulyje, ne tiktai Lietuvoje“, – svarstė ji. Pasak italo ir sakartvelietės, jaunuoliams galima nurodyti tinkamą kryptį savo pavyzdžiu, taip pat juos suprasti, patarti, kaip elgtis tam tikrose situacijose, o tai yra labai naudinga.

Taip pat jie pasidalijo pirmaisiais įspūdžiais būnant Lietuvoje. Jų manymu, esame uždaresni: „Čia irgi žmonės laimingi ir šypsosi, bet yra drovūs. Nors gal mums dabar tik taip atrodo, po kurio laiko galbūt kalbėsime kitaip.“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA