PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2019 m. Birželio 11 d. 08:59

Gargždų motorizuotas jaunimas nori gyventi draugiškai

Klaipėda

A. VALAIČIO nuotr.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


87318

„Chuliganai, velniai, kurie gyvenimą pavertė pragaru, patys nemiegantys ir kitiems neleidžiantys per naktis miegoti“, – tokiais žodžiais pasipiktinimą jaunuoliais, važinėjančiais motoroleriais Gargždų cent­re, liejo gyventojai praėjusią karštą vasarą. Ji baigėsi, prasideda kita. Ar dviračių motorinių transporto priemonių gausmas Klaipėdos gatvės gyventojus vėl vers iš lovų, o gal šią vasarą motorizuotas jaunimas ir ramybės trokštantys miestiečiai pasistengs sugyventi taikiai? Apie tai „Bangos“ redakcijoje kalbėjomės su keliais vaikinais, neseniai organizavusiais motorolerininkų sezono atidarymą Gargžduose. Renginys sudomino ir vyresnius miestiečius.

Sezonas atidarytas

Daugiau nei 150 motociklų ir motorolerių kolona, lydima policijos ekipažo, vieną šeštadienį nusidriekė Gargžduose Klaipėdos gatvėje. Motorinių transporto priemonių skleidžiamas garsas šį kartą nesukėlė gyventojų pykčio.

„Praėjusiais metais, kai dėl motorolerių keliamo triukšmo Klaipėdos gatvėje ėmė skųstis gyventojai, kartu su Savivaldybės atstovais ir jaunimu ieškojome sprendimo. Pasiūliau motorolerių fanams burtis prie Atviro jaunimo centro estrados“, – pasakojo Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė. Iniciatyvius jaunuolius šį pavasarį ji paskatino sezono atidarymo renginį organizuoti legaliai ir tvarkingai. „Įsitikinome, kad tai išauklėti vaikai, susibūrę į komandą, su kuriais kartu dėliojome renginio scenarijų. Iš jų yra ko net pasimokyti“, – neslėpė susižavėjimo Atviro jaunimo centro vadovė. Jaunuoliams talkino ir Apskritojo stalo pirmininkė Agnė Zabrynaitė.

„Po miestiečių skundų, kad jaunimas nevaldomas, kad visi, važinėjantys motoroleriais, chuliganai, nusprendėme organizuoti renginį, į kurį pakvietėme Gargždų gyventojus. Patys rūpinomės reikalingais leidimais, ieškojome rėmėjų, kad galėtume pasikviesti įdomių žmonių, susijusių su motociklų sportu“, – pasakojo vienas iš devynių sezono atidarymo organizatorių Jonas Jurevičius. Pasak jo, Gargžduose yra daug jaunuolių, kurie domisi motociklais, motoroleriais, o važinėjimasis jiems yra viena iš laisvalaikio leidimo formų. Į renginį susirinko bendraminčių ne tik iš Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Plungės, bet net iš Telšių. Per kiek laiko iš Žemaitijos sostinės galima motoroleriu atvažiuoti į Gargždus? „Praėjusią vasarą aštuoniese važiavome į Telšius. Leistinu greičiu kelionė trunka apie dvi valandas“, – prisiminė septyniolikmetis Adomas Zumbrickas.

Svečiai – apie atsakomybę ir motyvaciją

Užpernai motorolerininkai Gargžduose organizavo pirmąjį sezono uždarymą, bet, kaip patys sakė, nieko išskirtinio nebuvo. Tačiau po dar vieno bandymo pernai jaunuoliai suprato, kaip gali pritraukti ne tik savo bendraamžius ir bendraminčius. „Edukacinė šių metų sezono idėja pasirodė priimtina daugkartiniam Lietuvos ir Baltijos šalių motociklų akrobatinio važiavimo čempionui ir prizininkui, ekstremalaus motociklų vairavimo mokyklos įkūrėjui Virginijui Žukauskui iš Ukmergės ir ekstremalaus vairavimo motociklininkui, Gineso rekordininkui, daugiausia apsisukimų ant vieno rato per minutę (36 apsisukimai – 2018 m. čempionate Jungtiniuose Arabų Emyratuose) padariusiam pasaulio motoatletui Šarūnui Keziui iš Utenos“, – džiaugėsi J. Jurevičius, A. Zumbrickas ir Matas Buivydas. Važiavimas ant vieno rato, triukai važiuojant kartu, motociklo laviravimas, apsisukimai, akrobatika, padangos svilinimas privertė aikčioti ne tik susibūrusius fanus, bet ir smalsius miestiečius, kurie programą stebėjo kartu su vaikais. Svečiai V. Žukauskas ir Š. Kezys patikino, kad tai, kas žiūrovus verčia žavėtis, stebėtis, – nuoseklaus darbo rezultatas, kurio siekiant buvo daug bemiegių naktų ir sunkumų. Jie papasakojo apie įtemptas treniruotes, akcentavo atsakomybę ir saugumą. Apie saugų, atsakingą vairavimą jaunuoliams kalbėjo ir policijos pareigūnai.

„Baikeris Aurimas Mockus, „Legacy Vets“ klubo narys, visuomenininkas, kurio iniciatyva Klaipėdoje pastatytas paminklas tarpukario baikeriui Antanui Poškai, keliautojas, šiuo metu geriau žinomas iš LRT, kur rodoma jo 100 dienų ekspedicija motociklu „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, susirinkusiesiems pasakojo ne vien apie keliones, bet ir pilietiškumą, kaip svarbu įsitraukti į visuomeninį gyvenimą, jausti bendruomeniškumą, neiškelti savo pomėgių aukščiau už toleranciją kitų žmonių atžvilgiu“, – edukacinę renginio reikšmę priminė J. Jurevičius.

Neprovokuoja konfliktų

Kad sezono atidarymas Gargžduose pavyko, jo organizatoriai įsitikino dar renginiui nepasibaigus – net įsismarkavęs lietus neišbaidė susirinkusiųjų, kurie po Atviro jaunimo centro estrados stogu laukė paskutinio pašnekovo – telšiškio Dariaus Rekašiaus (Guris). Motyvacijos, apie kurią kalbėjo svečiai, atrodo, netrūksta ir dviračių motorinių transporto priemonių fanams Gargžduose. Jie žada naujų renginių ne tik jaunimui, bet ir visiems gargždiškiams bei svečiams ir ketina keisti savo įvaizdį.

„Neatsakome už visą Gargždų jaunimą, nes miesto centre renkasi ne tik tie, kurie važinėja motoroleriais. Būna, jog stovi mašina, kurioje klausomasi garsios muzikos, vartojamas alkoholis, tačiau dėl visko esame kaltinami mes. Nenorime ir neprovokuojame konfliktų. Tačiau pernai pasitaikė nukentėti patiems, kviesti policiją. Stengsimės tramdyti draugus, jei jie elgsis netinkamai, nes reikia gyventi kultūringai ir draugiškai“, – dėstė J. Jurevičius, primindamas, kad jaunimas, besižavintis motoroleriais, motociklais, įgyja ir naujos patirties organizuodamas renginius, rūpindamasis leidimais, ieškodamas rėmėjų ir, žinoma, remontuodamas savo transporto priemonę. „Už sutaupytus ir dažnai pačių vasaromis uždirbtus pinigus nusipirkę naudotą motorolerį nebeturime galimybės jo remontuoti servisuose, tad krapštomės patys“, – šypsojosi septyniolikmetis M. Buivydas.

KOMENTARAI

  • Teresė JOKUŽIENĖ, Klaipėdos g. gyventoja: „Labai gerai suprantu, ką reiškia būti jaunu žmogumi. Pulsuoja adrenalinas, norisi patirti naujų, kartais net ekstremalių situacijų. Motoroleriai madingi tarp jaunuomenės. Jiems tai ne tik susisiekimo, bet ir bendravimo priemonė, pomėgis, kuris juos vienija. Nenoriu, kad būtų sakoma, jog vėl senimas burba, bet labai reikėtų, kad jaunuoliai suprastų ir Klaipėdos g. gyventojų poreikį bent jau vėlai vakare pailsėti.

    Deja, gyvename nuolat ūžiančioje centrinėje gatvėje. Natūralu, dieną įvairus triukšmas neišvengiamas, tačiau bent jau vėlai vakare norėtume pailsėti (na, neišgalime išsikelti kitur). Turiu omenyje, kad motorolerių gausmas nutiltų po 22 val. Kai miesto centras jau migdosi, labai skaudus yra rėžiantis gatve prašvilpiančio motorolerio garsas. Patikėkite, ir jau mieguisti anūkai iš lovų pašoka.

    Stebiu jaunuolius, kurie buriasi su motoroleriais, jų elgesiui neturiu priekaištų. Teko su jais prasilenkti, jie paliko kultūringų žmonių įspūdį.

    Tikrai nesakau, kad reikia kažką drausti, gąsdinti baudomis. Tiesiog tiek mums, gyventojams, tiek motorizuotiems jaunuoliams reiktų susitarti vieniems kitus gerbti.“

  • Šarūnas VAIČIULIS, Gargždų bendruomenės pirmininkas: „Į mane dėl motorolerių vairuotojų elgesio ar triukšmo niekas nesikreipė. Draudimais važinėti nieko nepasieksime ir negalime uždrausti. Norėtųsi, kad jaunuoliai elgtųsi atsakingai, kad po vidurnakčio gyventojai galėtų ramiai ilsėtis.“
  • Donatas Lukas, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas: „Supratimo reikia ir dviračių motorinių transporto priemonių vairuotojams, ir gyventojams. Vairuotojai turi nepamiršti ne tik Kelių eismo taisyklių, pasirūpinti, kad jų technika būtų tvarkinga, būti blaivūs, bet ir gerbti viešąją tvarką, paisyti elgesio viešoje vietoje taisyklių. Jei bus gyventojų skundų dėl triukšmo, reaguosime.“