Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Šį trečiadienį Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė Administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui pristatė Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ finansuoto projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ rezultatus. Susitikime taip pat dalyvavo Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė, Turto skyriaus vedėjas Audrius Kampas, Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Sarulienė, Gargždų seniūnijos seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas, Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Edita Vyšniauskė ir nuo rugsėjo pirmosios centro vadovės pareigas perimsianti Inesa Gaudutytė.
Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Pocius aprodė Atviro jaunimo centro erdves.
Projektas, kurio veiklos nuo 2014 gruodžio 30 d. iki šių metų balandžio 30-osios, pagaliau įgyvendintas, − pasiekti planuoti rodikliai, įsisavintos skirtos lėšos. Centrinė projektų valdymo agentūra birželio 26-ąją atliko projekto planinę patikrą vietoje.
Viso projekto vertė (233 115 eurų) po projektavimo darbų 2015 metais išaugo iki 376 115 eurų, todėl Savivaldybei vietoj planuotų 10 proc. teko prisidėti net 44,2 proc.
Gargždų atvirame jaunimo centre sukurta materialinė bazė, įrengtos kūrybinės dirbtuvės bei lauko atvira jaunimo erdvė, dirba jaunimo darbuotojai.
„Savivaldybės taryba ir rajono vadovai palaikė šio projekto įgyvendinimą, skyrė reikalingų lėšų, todėl esame labai dėkingi, − ypač Jaunimo reikalų tarybos pirmininkui Martynui Pociui, kuris visada buvo kartu, sprendžiant visus projekto reikalus. Lauko erdvė skirta ne tik jaunimui, − pagaliau Gargžduose turime stacionarią sceną ir patogią žiūrovų tribūną įvairiems renginiams, o čia esančiomis sporto aikštelėmis ir treniruokliais galės naudotis visi gyventojai“, − pasidžiaugė A. Radžienė.
Taigi, nors prioritetas yra tiems, kurie nieko kito nelanko ir nenori prisirišti prie neformaliojo ugdymo įstaigos, nepriklauso organizacijoms, − tačiau laisvalaikio centro materialine baze jau dabar gali ir galės naudotis visi.
Jau kuriant šį centrą įgyvendintos viešinimo ir tarpžinybinio bendradarbiavimo planų priemonės, suorganizuotos 37 edukacinės – amatų veiklos (vyko 63 susitikimai, kuriuose dalyvavo 172 jaunuoliai). Jaunimo centrui perduotas materialus turtas yra apdraustas.
Lauko atviroje jaunimo erdvėje dar liko baigti įrengti apšvietimo sistemą.
„Planuojame įrengti stebėjimo kameras, nes erdvė skirta visiems ir ja norės naudotis jaunuoliai nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, todėl turime užtikrinti saugumą, − kalbėjo I. Gaudutytė. – Be to, lėšų mums reikės ir žolei pjauti, ir medžiams genėti, ir kitiems darbams, kurių jaunimas pats negalės padaryti, nors, kiek galėdami, prižadame teritoriją tvarkytis ir patys.“
Savo pastabas taip pat išsakė Gargždų seniūnijos seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas, o vyr. specialistė Rūta Sarulienė patikino, kad šiuo metu dar kiek tvinstančioje teritorijoje tikrai netrukus nebeliks vandens nutekėjimo problemų, − kad rangovai baigs ištaisyti vadinamuosius defektus ir atiduos patalpas ir teritoriją naudotis įstaigai be jokių trūkumų.
„Atidarymą organizuosime rugsėjo 1 d. Noriu prisistatyti aš pati, kaip vadovė, norime pristatyti ir centro veiklas, linksmai ir turiningai pasibūti, tikimės, kad galėsime jaunimui ta proga užsakyti ir muzikinę grupę“, − vylėsi Inesa Gaudutytė.
Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas patikino, kad lėšų visiems minėtiems dalykams tikrai atsiras.
Belieka tikėtis, kad Gargždų atviras jaunimo centras taps nauja patrauklia vieta jaunimui, − kad jaunuoliai atras čia ką veikti, tinkamai išlieti ne tik energiją, bet ir kūrybinę fantaziją, saugos ir tausos savo turtą.