Garantinio tiekimo paslauga brangsta 15 proc.

Garantinio tiekimo paslauga brangsta 15 proc.
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7 proc. iki 43,6 cento už kilovatvalandę (lapkritį – 38 centai), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Tačiau pritaikius valstybės mokamą 9 centų kompensaciją, standartinio plano vienos laiko zonos tarifas gruodį jiems kainuos 34,6 cento už kWh – 19,3 proc. brangiau nei lapkritį (29 centai).

Garantinio tiekimo paslaugos kaina yra 25 proc. didesnė nei praėjusio mėnesio vidutinė biržos kaina, be to, papildomai reikia mokėti už elektros persiuntimą ir su tuo susijusias paslaugas.   

ESO duomenimis, lapkričio 21 dieną nepriklausomo tiekėjo buvo nepasirinkę 53,1 tūkst. pirmojo ir antrojo etapo vartotojų. 

Gruodį garantinio tiekimo paslaugą gaus ir apie 17,5 tūkst. buvusių veiklą sustabdžiusios nepriklausomos tiekėjos „Perlas Energija“ pirmojo ir antrojo etapo klientų. Jie gauna valstybės kompensaciją, skirtą sulyginti garantinio ir visuomeninio tiekimo kainas, todėl mokės ne daugiau kaip 24 centus už kilovatvalandę.