Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Augalininkystės ir gyvulininkystės (pieno) ūkį turinti A. D. Adamonienė pataria konsultavimo parama pasinaudoti visiems. Paraiškos pagal priemonės veiklos sritį priimamos nuo balandžio 15 d. iki gegužės 17 d.
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
„Manau, ūkininkų net nereikia raginti – jie ir patys supranta, kad konsultuotis būtina. Lengviausia – nieko nedaryti. Bet jeigu nori rezultatų, pasitarti su žmonėmis, kurie turi daug informacijos, labai pravartu“, – įsitikinusi Kupiškio rajono ūkininkė Adelė Danutė Adamonienė.
Praėjusiais metais ji gavo paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Konsultavimo paslaugos, ūkio valdymo ir ūkininkų pavadavimo paslaugos“ veiklos sritį „Parama pasinaudoti konsultavimo paslaugomis“. Paraiškos priimamos ir šįmet.
Paraiškoms – mėnuo
Paraiškos pagal priemonės veiklos sritį renkamos nuo balandžio 15 d. iki gegužės 17 d.
Dėl paramos gali kreiptis ūkininkai, jaunieji ūkininkai ir kiti žemės valdytojai. Taip pat miško valdytojai bei kaimo vietovėse veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.
Svarbi sąlyga, taikoma ūkininkams, jauniesiems ūkininkams ir kitiems žemės valdytojams: jų ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paraiškos teikimo momentu turi būti ne mažesnis kaip 4 000 Eur.
Miško valdytojai, norintys gauti konsultavimo paslaugas, privalo būti įregistravę ne mažiau kaip 1 ha miško.
Konsultacijos – 7 temomis
Vienam konsultavimo paslaugų gavėjui didžiausia galima pasinaudoti konsultavimo paslaugomis suma yra 1 500 Eur be PVM per 2014–2020 m. programavimo laikotarpį. Paslaugų finansavimo intensyvumas priklauso nuo pareiškėjo tipo ir temos, kuria jis bus konsultuojamas.
Ūkininkai, jaunieji ūkininkai ir kiti žemės valdytojai yra konsultuojami septyniomis temomis, iš kurių šešios finansuojamos 100 proc. Tai: teisės aktų nustatytų žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartų laikymasis; klimatui ir aplinkai naudingos žemės ūkio praktikos taikymas; darbo ir ūkio saugos standartų taikymas; vandens apsaugos reikalavimų įgyvendinimas; integruotų augalų apsaugos priemonių, kurios mažintų pesticidų naudojimą, taikymas; besikuriančių ūkininkų, pirmiausia jaunųjų, konsultavimas dėl ūkio steigimo. Septintoji tema – programoje numatytų priemonių, kuriomis siekiama žemės ūkio modernizavimo, konkurencingumo stiprinimo, sektorių integracijos, inovacijų ir orientavimosi į rinką bei verslumo skatinimo, įgyvendinimas – finansuojama 70 proc.
Būtent dėl pastarosios temos Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kupiškio biure konsultavosi ūkininkė A. D. Adamonienė. „Man iškilo įvairiausių ekonominių, buhalterinių klausimų, susijusių su projektais. Būdavo, pasiklausdavau specialistų nuomonės ir dėl tręšimo, trąšų – gi žinote, kiek daug mums, ūkininkams, dabar visko siūlo“, – šypteli A. D. Adamonienė. Už vertingą informaciją ji ypač dėkinga konsultantams.
Ne tik teorija
Miško valdytojai konsultuojami dviem temomis: pirmoji apima įsipareigojimus, susijusius su natūralių buveinių, laukinės faunos ir floros apsauga bei saugomomis teritorijomis, antroji – ekonominę ir aplinkosauginę veiklą miško valdoje, įskaitant ES paramos priemonių miškų ekonominei vertei didinti naudojimą. Konsultacijos finansuojamos 100 proc.
Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės konsultuojamos apie įmonės ekonominę arba aplinkosauginę veiklas, konsultacijos finansuojamos 70 proc.
Vertėtų pabrėžti, kad pareiškėjams teikiamos konsultacijos neapsiriboja tik teorinėmis žiniomis. Pavyzdžiui, ūkininkams suteikiama galimybė už paramos lėšas gauti tręšimo arba šėrimo plano sudarymo, įvairių laboratorinių tyrimų arba ūkio veiklos rezultatų ekonominės analizės paslaugas. Miško valdytojams ir įmonėms taip pat siūlomas platus paslaugų spektras.
Kam teikiama pirmenybė?
Vertinant ūkininkų, jaunųjų ūkininkų ir kitų žemės valdytojų pateiktas paraiškas, pirmenybė teikiama tiems pareiškėjams, kurie: gauna paramą pagal vieną iš KPP priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklų – „Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema“ ir (arba) „Dirvožemio apsauga“; privalo sudaryti tręšimo planus ir juos įgyvendinti pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašą ir (arba) Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų aprašą ir (arba) Trąšų saugojimo, naudojimo ir apskaitos kontrolės pirminėje pašarų gamyboje aprašą; yra jaunieji ūkininkai (iki 40 metų amžiaus); turi ne mažiau kaip 10 sutartinių gyvulių.
Miško valdytojai pirmenybę gauna tuo atveju, jeigu: yra fiziniai asmenys; jų miško valda patenka į saugomas teritorijas.
Kaimo vietovėse veikiančios labai mažos ir vidutinės įmonės pirmenybę gauna tuomet, jeigu: veikia ne ilgiau kaip 3 metus; veikia savivaldybėje, kurioje registruotų bedarbių ir darbingo amžiaus gyventojų santykis yra aukštesnis nei vidutinis; turi ne mažiau kaip 2 darbuotojus.
Visi pirmenybę suteikiantys kriterijai vertinami mažėjančia tvarka.
Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
kpf.jpg
Užsakymo numeris. 84469
Reklama