PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 19 d. 13:22

Galimos finansinės krizės akivaizdoje: patarimai investuotojams iš ekspertų lūpų

Marijampolė

Mūsų SavaitėŠaltinis: Etaplius.lt


131009

Pasaulinės rinkos vis dar randasi nežinioje, o ekonomistai ateities perspektyvas piešia toli gražu ne pačiomis gražiausiomis spalvomis. Ekspertai visi kaip vienas sutinka, kad po karantino seks pasaulinė ekonomikos recesija, kuri galimai peraugs į rimtą krizę. Ką daryti, kad mūsų asmeniniai finansai nukentėtų kuo mažiau, o gal iš to galima ir uždirbti? Paruošėme jums ekspertų patarimus, kaip tinkamai tvarkytis su finansais galimos krizės akivaizdoje.

Nemaišykite praeities rezultatų su ateities galimybėmis

Turite suprasti, kad vien tai, jog vienas ar kitas investicijų patarėjas jums kada nors buvo sakęs, kad istoriniai duomenys rodo, jog vidutiniškai per metus akcijų biržoje galima investicinė grąža yra 10%, dar nereiškia, kad jūs galite ir turėtumėte tikėtis to paties (žinoma, galbūt girdėjote kalbant ir apie 7 ar 8%, tačiau tai nieko nekeičia).

Ateities rezultatai gali ir greičiausiai bus labai skirtingi nuo to, koks yra istorinis vidurkis. Todėl pažvelgę į praėjusių penkerių ar dešimties metų investicinės grąžos vidurkį jūs tikrai niekuomet neturėtumėte spręsti apie tai, kaip jums galėtų sektis ateityje, perspėja financialmentor.com.

Be to, privalote suprasti, kad kiekvieno investuotojo patirtis ir pasirenkama bei taikoma strategija labai skiriasi. Tai, ką jūs matote žvelgdami į vieno investuotojo pasiektus rezultatus, gali būti visiškai nepasiekiama jūsų atveju, kuomet jūs taikysite savo turimą strategiją. Investicijų pasaulyje viskas nėra tik „juoda“ ar „balta“. Tai yra kompleksinė sritis, kurioje yra gausybė individualių veiksnių, nuo kurių priklauso ir pasiekiami rezultatai.

Akcijų kainoms didžiulės įtakos turi labai daug skirtingų veiksnių, kurie kaskart gali keistis, atsižvelgiant į ekonominę šalies padėtį, įvairius tarptautinius sandorius, vietinės reikšmės finansines krizes, politinius nesutarimus ir kt. Todėl jei jūs iki šiol manėte, kad žvelgdami į tai, kas buvo praeityje, galėsite numatyti ateitį, labai klydote. Tokiu požiūriu vadovautis neturėtų nei vienas investuoti norintis žmogus, nes tai yra vienas iš pačių lengviausių kelių prarasti savo pinigus.

Taip pat labai svarbu suprasti, kad kiekvienas žmogus investuoja skirtingą laiko tarpą. Jei jūs matote žmogaus rezultatus, kurie rodo, kad jo investicinė grąža yra 15%, tačiau jis investuoja tik vienerius metus, tikrai negalite remtis tokiais duomenimis galvodami, kad tokią investicinę grąžą žmogus galės išlaikyti ir ateinančius penkerius ar dešimt metų. Ilgalaikėje perspektyvoje investicinė grąža turėtų susitraukti. Taigi, svarbu, kad jūs pasimokytumėte iš tokių klaidų, kurias daro ne vienas pradedantysis investuotojas, ir užtikrintumėte, jog jų nedarysite patys.

Neverta imti paskolos

Skolintis ir gautas lėšas investuoti yra gera mintis, kuomet ekonomika yra pakilime. Paskola investicijai recesijos metu gali pridaryti išties daug nemalonumų. Rinkos itin dinamiškos ir sunkiai nuspėjamos, todėl paskolos tokiu metu išties gali apkarsti, rašoma kreditai.info/paskolos-internetu svetainėje. Nepasisekusi investicija jus paliks ne prie nulio, o prie minuso.

Jei jūs norite investuoti, tačiau nesate tikri nuo ko turėtumėte pradėti ir kokia informacija jūs turėtumėte remtis priimdami investicinius sprendimus, tuomet pirmiausia turėtumėte kreiptis į finansų ekspertus, kurie jus nukreiptų teisinga linkme. Nors akivaizdu, kad investavimo galima išmokti ir patiems, ne kiekvienas žmogus turi pakankamai motyvacijos ir noro mokytis savo paties jėgomis. Todėl visuomet yra naudinga iš išmintinga pasinaudoti mums šiandien lengvai prieinamomis galimybėmis. Jei neskubėsite ir nesivaikysite trumpalaikės sėkmės, tuomet ilgalaikėje perspektyvoje jūs turėtumėte pasiekti kur kas daugiau. Taigi, sėkmingi investuotojai savo sėkmę pasiekia ne todėl, kad remiasi praeities rezultatais, o todėl, kad ateitį prognozuoja remdamiesi labai tiksliais duomenimis, faktais ir turima patirtimi.

Mėgaukitės investavimu

Investavimu turėtumėte mėgautis, kadangi būvimas turtingu nėra paskutinė kelionės stotelė. Tai yra nesibaigianti kelionė, kuria reikia mėgautis. Trumpiau tariant, tai yra visą gyvenimą trunkantis procesas, todėl jei jūs pradeda investuoti, turite pakeisti savo požiūrį teigiama linkme ir pradėti mėgautis kiekviena investavimo proceso akimirka.

Daugybė žmonių į investavimą žvelgia neteisingai. Jie pasiklysta skaičiuose, būna sunerimę ir nuolatos jaudinasi. Jų investiciniuose rezultatuose įprastai visa tai atsispindi, o tai reiškia, kad jiems galiausiai gali imti stigti entuziazmo ir noro judėti pirmyn.

Jei jūs į investavimą žvelgsite kaip į nesibaigiančią lobių medžioklę, tai taps labai įdomia patirtimi, kuria jūs mėgausitės. Tai lyg „Monopolio“ žaidimas su tikrais pinigais, kuomet jūs galite patys nustatyti savo taisykles. Ir tai suteikia neribotas galimybes ir neribotą pasirinkimo laisvę – tiek stiprinti savo finansinę situaciją, tiek ir augti kaip asmenybei.