PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2017 m. Rugsėjo 8 d. 21:46

Gali pavydėti visa Lietuva – gimtadienį švenčiančių Šiaulių pasveikinti iš praeities sugrįžo pats prezidentas Antanas Smetona (VIDEO)

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


14155

Panašu, kad Šiaulių 781-asis gimtadienis įeis į istoriją, kaip vienas įspūdingiausių. Šventės atidarymo vakarą miestas darkart įrodė, kad gyventojai turi tūkstančius priežasčių juo didžiuotis.

Jau nuo ketvirtadienio vakaro šventine nuotaika alsuojantis ir ūžiantis miestas pirmąją oficialią gimtadienio dieną apie save skelbė dar triukšmingiau, spalvingiau ir galingiau. Šventės atidarymas, regis, subūrė ne tik visus miestiečius , bet ir minias kaimynų bei sveikintojų iš tolimesnių miestų. Atrodė, kad užsipildė kiekvienas dūzgiančių Šiaulių kampelis.

Tradicinės „Šiaulių dienos“, šįkart pavadintos „MODERNŪS ŠIAULIAI. Šimtmečio istorijos vedami…“, kaip ir žadėta, sujungia istoriją ir dabartį – nukelia į tarpukarį, Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpį ir ieško šiandienos miesto „PIN kodo“, atskleidžia visa, ką vertingiausio turime šiandien.

Praeitis su šiandiena bendrą kalbą rado jau Teatralizuotoje šventinėje eisenoje. Nuo Ragainės gatvės į miesto širdį – Prisikėlimo aikštę – spalvingą tūkstančių šiauliečių koloną atvedė antikvariniai automobiliai, iš kurių mojavo tarpukario laikų eilutėmis pasidabinę ponai ir puošnios damos.

Na, o paskui juos bangavo tikra jūra – skambant uždegančiai Šiaulių pučiamųjų orkestro atliekamai muzikai, eisenoje žygiavo miesto šeimininkas meras Artūras Visockas, meno ir kultūros, sporto, specialiųjų tarnybų, verslo atstovai. Pasirūpinę išskirtiniais akcentais, reprezentuojančia simbolika, skanduotėmis, šūkiais ir sveikinimais Šiauliams, Tilžės gatve į Prisikėlimo aikštę traukė muziejaus, bibliotekų, Šiaulių universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos, lopšelių-darželių, bendrojo ugdymo, specialiųjų bei sporto mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų, Šiaulių policijos, Globos namų, įvairių įmonių, nevyriausybinių organizacijų, politinių partijų delegacijos.

Žygeiviams neprarasti šventinio ūpo padėjo garsiausi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai. Be šeimininkų Šiaulių, visus smagiai pajudėti ragino: Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų instrumentų orkestras, Lietuvos kariuomenės orkestras, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Panevėžio pučiamųjų instrumentų orkestras „Panevėžio garsas“ ir jų choreografijos grupės.

Tradiciškai, tik sulaukus visų eisenos dalyvių, Šiaulių gimtadienio šventė oficialiai paskelbta atidaryta. Skambant Lietuvos himnui, suplazdėjo net trys vėliavos – LR valstybės, Šiaulių ir miesto šventės.

Po šios iškilmingos ceremonijos, visų susirinkusiųjų sausakimšoje Prisikėlimo aikštėje laukė didžioji šventės atidarymo staigmena. Praeitį su dabartimi vėl sujungė įspūdinga inscenizacija. Puošniu antikvariniu automobiliu į aikštę įriedėjo... pirmasis Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona su žmona Sofija.

Kaip dera, sutiktas su duona ir druska, skambant kanklių muzikai, prezidentas pasveikino šiauliečius bei miesto svečius ir išreiškė nuoširdžią padėką bei susižavėjimą miestu. „Dėkoju šiauliečiams už sunkų triūsą, atstatant lietuviškumą,“ – sakė A. Smetona.

Pirmasis LR prezidentas, matyt išsiruošė ir pats pasižvalgyti po švenčiančius Šiaulius, o minia miestiečių Prisikėlimo aikštėje liko klausytis „Legendinės tarpukario“ muzikos. Koncertą dovanojo pučiamųjų orkestrai bei solistai: Jeronimas Milius (tenoras), Deividas Norvilas (tenoras), Juozas Janužas (tenoras), Valerija Iljinaitė bei vokalinis trio „The Ditties“.

Tarpukario atmosferą kūrė scenos ekrane mainęsi vaizdai iš praeities - dokumentinių filmų retrospektyva bei kolekcininko Petro Kaminsko paskolinti unikalūs seni atvirukai bei autentiškos nuotraukos.

Artūro Bartkaus nuotr.