Gabrielius Liaudanskas-Svaras apie iki šiol nepasiskiepijusius: „Užteks būt durniems...“

Gabrielius Liaudanskas-Svaras apie iki šiol nepasiskiepijusius: „Užteks būt durniems...“
Vilnius
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„Ta prasme, užteks būt durniems... užteks būt durniems... Man būna tokie momentai, kai aš jaučiu abejingumą, ir, galvoju, dekit jūs visi mėlyna ugnim, kodėl turiu stengtis dėl tų visų kvailių. Bet praeina viena, kita diena, aš pats žinau, kad jeigu vėl pašauks savanoriauti, vėl dėsiuosi skafandrą ir eisiu į ligoninę...“, – jau šio pirmadienio vakarą, 20 val., LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ sunkiai emocijas tvardydamas teigs 47-erių dainų ir tekstų kūrėjas, visuomenininkas, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Šį mėnesį mirusiųjų nuo „Covid-19“ skaičius pasaulyje viršijo 5,5 milijono, o Lietuvoje tiesiogiai ir netiesiogiai su koronavirusu susijusių mirčių skaičiuojama kiek daugiau nei 14 tūkst. Ir nors pasaulyje pastarosiomis savaitėmis vis dažniau kalbama apie jaunėjantį susirgusiųjų ir nesiskiepijusių mirusių amžių, o viso pasaulio mokslininkai įspėja apie naują, itin užkrečiamą omikron atmainą, vis dar netrūksta skeptikų, netikinčių ne tik viruso egzistavimu, vadinančių jį eiliniu gripu, vengiančių skiepytis, besipiktinančių suvaržymais.

„Nesiskiepijau ir nesiskiepysiu – šitą labai dažnai girdim... Na, tai ką aš galiu atsakyti – tai tada, kai susirgsi, būk geras, žmogau, neskambink greitajai – aš taip norėčiau paprašyti, ir visiškai to nebijau. Tiesiog neužkišk vietos lovoj, yra gi krūva kitų ligų, dabar žmonės negali sveikti, gydytis, gauti planinių paslaugų, nes kažkas tamposi lyg dusinamas pagalvės“, – emocijų neslėps 34-erių televizijos laidų prodiuserė, žurnalistė Justina Ragauskaitė. Moters pasakojimai apie tai, ką matė ir patyrė, kaip ir Svaras, savanoriaudama „Covid-19“ sergančiųjų skyriuose beveik keturis mėnesius, sukrės.

„Kai matai, kaip prie karsto rauda jauna mama, palaidojusi dar jaunesnį sūnų, tai yra tragiškas vaizdas, absoliučiai tragiškas... Todėl norėtųsi, kad žmonės susivoktų ir saugotų ne tik save, bet ir savo artimuosius ir nekeltų jiems skausmo“, – sako šokėjas, grupės „Džentelmenai“ lyderis Vytautas Mackonis. Spalio mėnesį buvo palaidotas artimas šokėjo draugas, Vilniaus regbio akademijos regbininkas Artūras Vigūra, miręs nuo „Covid-19“ viruso sukeltų komplikacijų. Vyrui tebuvo 32-eji, jis – Vytauto bendraamžis.

Tuo metu fotografas, tyrimų žurnalistas Vidmantas Balkūnas, arti fiksavęs priekinėje „Covid-19“ fronto linijoje dirbančius medikus, pasakos apie tai, ką pamatė covido skyriuose. „Mano tikslas buvo parodyti visuomenei tai, ko iki to nematėme, tik girdėjome, kad būtų kuo mažiau sąmokslo teorijų ir klaidingų įsivaizdavimų. Kai tu matai 60-ies moterį, kuri pati nieko negali padaryti, ir turi jai keisti pampersus, suvoki, kad bet kada gali pats ten atsidurti. Verkti neverkdavau, bet ašaros kartais kaupdavosi iš bejėgiškumo, kas gali nutikti, kai viena dieną džiaugiesi gyvenimu, o kitą dieną gali gulėti vienoje tų lovų...“, – pasakos V. Balkūnas.

Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.