Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis – ukmergiškiui Artūrui Grigucevičiui

Ukmergė
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Antradienį vykusiame Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos posėdyje apsvarstyti pateikti kandidatai ir slaptu balsavimu išrinkti 2023 metų laureatai, kurių tarpe ir ukmergiškis Artūras Grigucevičius.

A. Grigucevičius įvertintas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

Prieš dešimtmetį Artūras Grigucevičius subūrė bendraminčius, Lietuvos partizaninės istorijos puoselėtojus, ir įkūrė nevyriausybinę organizaciją – klubą „Miško broliai“. Artūras – organizacijos lyderis – konkrečia veikla perteikia vaikams, jaunimui ir suaugusiems Lietuvos partizaninio judėjimo istoriją, akcentuoja pasipriešinimo okupacijai reikšmę, prisideda prie jaunų žmonių vertybių formavimo ir pilietiškumo bei patriotizmo ugdymo.

Šiemet į kiekvieną iš penkių nominacijų atrinkta po keturis kandidatus.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus.