Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
VšĮ „Begemotas“ nuotr.
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių miesto gabiausieji moksleiviai (8 ir I-III gimnazinių klasių mokinių dalykinių Šiaulių miesto olimpiadų ir konkursų prizininkai) birželio 28 d. – liepos 3 d. praleido vasaros „Gabiųjų stovykloje 2021“, kur gamtos apsuptyje, „Inovatorių slėnyje“, Antalieptėje, Zarasų rajone įgijo naujų įgūdžių, mokėsi pažinti save ir kitus, darbo komandoje ir gyvo bendravimo postpandeminiame laikotarpyje. Stovyklą organizavo VšĮ „Begemotas“ komanda, finansavimą skyrė Šiaulių miesto savivaldybė.
„Ši stovykla buvo Šiaulių miesto savivaldybės dovana gabiausiam miesto jaunimui, pasveikinimas su akademiniais laimėjimais ir siekis paskatinti tobulėti savo srityje. Moksleiviai ilgą laiką buvo izoliuoti nuo gyvo kontakto, tad siekėme juos grąžinti į natūralią aplinką gamtoje. Todėl besiruošdami šiai stovyklai tikslingai pasirinkome kiek kitokią aplinką, veiklas, kad jaunimas išmoktų bendrauti vienas su kitu, dirbti komandoje ir liktų draugais po stovyklos. Pradžioje matėme 38 jaunus individus, bijančius vienas kito. Stovyklai pasibaigus matome visiškai kitokius jaunuolius, kurie drąsiai diskutuoja vienas su kitu ne tik apie olimpiadas. Mūsų pasiūlyta programa buvo atsakymas į jaunuolių lūkesčius“, – sakė stovyklos vadovas Gintautas Jazdauskas.
Stovyklos dalyviai iš visų veiklų labiausiai išskyrė praktines, fizines veiklas: žygis gamtoje, persikėlimas per upę, kur reikėjo dirbti komandoje ir įsiklausyti vienas į kitą, taip pat įsiminė filmo kūrimo užsiėmimas, kur reikėjo išlaisvinti kūrybiškumą.
„Tokioje stovykloje dar nesu buvęs. Susiradau daug draugų. Iš pradžių buvo nedrąsu vienam, bet kai susibendravome, pasirodė labai jauki atmosfera ir mieli žmonės. Norėčiau čia sugrįžti kitais metais. Labai tikiuosi, kad bendrausime ir po stovyklos“, – įspūdžiais dalinosi Pijus.
„Labai draugiški žmonės, įdomi programa ir skanus maistas. Turėjau lūkesčių susirasti draugų, bijojau, kad taip neįvyks. Bet baimė nepasiteisino. Susipažinau su įdomiais žmonėmis, daug jų eis į tą pačią gimnaziją, tad tikiuosi, kad būsim klasiokais ir bendrausime toliau“, – pasakojo Saulė.
Daug stovyklos veiklų organizavo stovyklos vadovai, kurie yra patyrę pedagogai, įvairių sričių profesionalai. Taip pat pakviesti įvairūs lektoriai, kurie per savo patirties prizmę perteikė dalyviams pamatines, stovyklos organizatorių akcentuotas vertybes: savanorystės, empatijos, darbo komandoje, socialinio bendravimo ir komunikacijos.
„Reikia džiaugtis, bet tai daryti atsargiai. Prisiminti labiau ne „Aš“, bet „Mes“. Reikia mokytis iš pandemijos, atsakomybės ir rūpesčio vienas kitu išmokome sėdėdami namuose, kiti – savanoriaudami ligoninėse. Po pandemijos esame kitokie. Savanorystė išugdo žmogiškumą mumyse, tai vienas iš bruožų, kuris veda į šviesą, į progresą“, – savo pilietiškumo ir savanorystės patirtimi dalinosi muzikantas, šaulys savanoris Gabrielius Liaudanskas-Svaras.
„Žmonės yra kilę iš gamtos, bet jaunimas, manau, atitolęs nuo jos. Pabuvus gamtoje, miške, kur nėra įprastinių technologijų, komforto, viskas išsivalo, įsijungia kūrybiškumas. Jaunas žmogus nuėjo į individualumą, atprato būti su kitais. Čia stovykloje reikėjo būti su kitais, padėti kitam. Manau, kad dalyviai bendrumo jausmą čia jautė stipriai, gal ne visi moka tai įvardinti, bet tą komandos jausmą, viliuosi, šie jaunuoliai turės ilgam“, – teigė alpinistė, instruktorė Vilma Tubutytė, „Montis Magia“.
„Socialinės medijos išmoko reikšti mintis koncentruotai, trumpai. Dirbdamas su jaunimu matau, kad jie orientuoti į tikslą, jų sakiniai trumpi, aiškūs. Jaunimas eina prie esmės, kas yra svarbu. Mes esame socialios būtybės, tad randame būdų, kaip bendrauti. Manau, kad tas išliks ir ateityje, galbūt keisis atstumai, negrįšime į tą pasaulį, kuriame buvome. Bet komunikacija liks svarbi ir augs“, – komunikacijos, viešo kalbėjimo jaunimą mokė komunikacijos ekspertas Žanas Gongapševas.
Moksleiviai susirinko iš šių mokyklų: Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija, Šiaulių „Santarvės“ gimnazija, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija, Lieporių gimnazija, Šiaulių universitetinė gimnazija, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija, Šiaulių „Sandoros“ progimnazija, Šiaulių Gegužių progimnazija, Šiaulių Jovaro progimnazija.
Pagrindinis stovyklos rėmėjas Šiaulių miesto savivaldybė.
Partneriai: VšĮ „Inovatorių slėnis“ – apgyvendinimas ir maitinimas. Kelionių agentūra „Baltic Clipper“. Kanceliarinių ir biuro prekių parduotuvė „Eurobiuras“. Informaciniai partneriai UAB „Šiaulių apskrities televizija“ ir naujienų portalas „Etaplius“. Verslo klubas BNI Šaulys.
Padėka: Žanas Gongapaševas, „Montis Magia“, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Sergejus Staponkus, Karolis Limantas, Sandra Senkė, Donata Motiejūnė.