PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 25 d. 11:49

G. Skaistė: mokesčių reformos tolimesnis svarstymas priklauso nuo Seimo politinės valios

Lietuva

Gintarė Skaistė. BNS Fotobanko nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


306322

Šalies vadovui Gitanui Nausėdai metiniame pranešime sukritikavus Vyriausybė dėl neįgyvendintos mokesčių reformą, finansų ministrė Gintarė Skaistė tikina prezidento kalboje išgirdusi ir palaikymo žodžių teiktiems pasiūlymams. Tuo metu tolimesnis mokestinės pertvarkos likimas, anot jos, priklausys nuo politinės valios Seime.

„Manau, kad Vyriausybė savo pasiūlymą pateikė. Prezidento kalboje išgirdau ir palaikymo žodžių tai pozicijai, kurią buvo pateikusi Vyriausybė. Projektas yra svarstymo stadijoje parlamente, tai viskas yra Seimo rankose. Kiek Seime bus politinės valios svarstyti tuos klausimus, tiek galimybių priimti ir yra“, – antradienį Seime žurnalistams teigė G. Skaistė.

„Dalį sprendimų, dėl kurių sutarimas buvo rastas, esame priėmę. Man atrodo ir labai svarbus Gynybos fondo įstatymo priėmimas, kuris leidžia padidinti biudžeto pajamas tam, kad būtų galima finansuoti gynybą“, – pažymėjo ji.

ELTA primena, kad antradienį prezidentas Gitanas Nausėda Seime skaitė metinį pranešimą. Tai buvo penktasis parlamentui ir visuomenei skirtas valstybės vadovo pranešimas. Šįsyk G. Nausėda kreipėsi į politikus jau užsitikrinęs antrąją kadenciją šalies vadovo poste.

Šįmet savo kalboje prezidentas daugiausiai dėmesio skyrė ekonominės ir socialinės politikos klausimams. G. Nausėda pabrėžė – „negalime toliau dirbtinai dalinti, skaldyti ir rūšiuoti Lietuvos“.

Prezidentas teigė, jog kalbant apie pokyčius pensijų sistemoje jam teko „ne kartą ginti valdančiąją daugumą nuo jos pačios sprendimų“ bei apgailestavo, jog dešiniųjų Vyriausybė palaidojo mokesčių reformą.

Praeitais metais po ilgo laukimo Finansų ministerijos pristatyta ir Seime pateikta mokesčių reforma – paketą sudarė septynių įstatymų projektų pakeitimai, iš kurių trys teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM). Buvo numatyti didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai, daugiau asmenų priėmus reformą turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka, tačiau reforma užstrigo.

Nors praėjusių metų birželį po pateikimo buvo pritarta visam paketui, tačiau rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais. Spalio mėnesį buvo grįžta prie nekilnojamo turto (NT) mokesčio, svarstymo stadijoje jam buvo pritarta, projektą parėmus keliems socialdemokratams, tačiau projektui paramos neišreiškė koalicijos partneriai „laisviečiai“.