G. Skaistė: Lietuvos ekonomika šiais metais augs 1,6 proc. BVP

photo_4343528
Lietuva
ELTA nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad šiais metais Lietuvos ekonomika turėtų augti 1,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), o metinė infliacija siekti 1,9 proc.

„Prognozuojame, kad Lietuvos ekonomikos augimas šiais metais sieks 1,6 proc. BVP, euro zonoje planuojamas 0,9 proc. augimas. Tendencijos panašios. Vasario mėn. metinis Lietuvos infliacijos rodiklis sumažėjo iki 1,1 proc., tai reikšmingai mažiau už 2,6 proc. euro zonos vidurkį“, – po susitikimo su Eurogrupės pirmininku Paschau Donohoe kalbėjo G. Skaistė.

„Šiemet prognozuojame 1,9 proc. vidutinę metinę infliaciją ir nedarbo lygis Lietuvoje šiais metais turėtų išlikti stabilus, 6,7 proc., atlyginimų augimas taip pat išliks spartus, 8,6 proc. Tai reiškia, kad darbo rinka atrodo pakankamai stipriai“, – pažymėjo ji.

Ji aiškino, kad panašios ekonominės raidos tendencijos pastebimos tiek Lietuvoje, tiek euro zonoje.

„Kalbant apie ekonominę raidą, stebime panašias tendencijas tiek Lietuvoje, tiek visoje euro zonoje. Po gana sudėtingų 2023 m., kuomet matėme tam tikrą ekonominį sulėtėjimą, euro zonos ir Lietuvos ekonomikos grįš prie augimo, darbo rinkos išliks stabilios, nedarbo lygio augimo taip pat nesitikima“, – tikino ministrė.

„Panašu, kad infliacijos pikas yra už nugaros tiek Lietuvoje, tiek euro zonoje“, – sakė ji.