G. Skaistė: Lietuva skiria 5 mln. eurų Ukrainos mokykloms ir darželiams atstatyti

photo_4516647
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ketvirtadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė Kyjive susitiko su Ukrainos Finansų ministru Serhiy Marchenko ir Ukrainos nacionalinio banko pirmininku Andriy Pyshnyy.

Vizito metu, kuriame daug dėmesio buvo skirta Ukrainos atstatymui ir Lietuvos investicijoms šioje šalyje, ministrė pranešė, kad Lietuva skiria 5 milijonų eurų paramą Ukrainos mokyklų ir darželių atstatymui.

G. Skaistės teigimu, stringant JAV paramai Ukrainai, Europos Sąjunga (ES) negali delsti ir turi iš savo pusės užtikrinti karinę ir finansinę paramą su Rusijos brutalumu kovojančiai šaliai.

„Stringant sprendimams JAV, gyvybiškai svarbus tampa spartus ES paramos lėšų išmokėjimas – kovo mėnesį Ukrainą turi pasiekti pirmi 4,5 milijardai eurų iš Ukrainos priemonės. Taip pat Lietuva šią savaitę informavo, kad prisidės prie Čekijos iniciatyvos perkant bendrai amuniciją Ukrainos kariams, o šio vizito metu pranešėme apie 5 milijonų eurų paramą sugriautų Ukrainos mokyklų ir darželių atstatymui ir pritaikymui, įrengiant juose slėptuves“, – pranešime spaudai cituojama finansų ministrė.

Vizito metu G. Skaistė taip pat aplankė Lietuvos lėšomis atstatytą vaikų darželį Irpinėje, kurioje įrengtos saugumo reikalavimus atitinkančios slėptuvės. Tai tik vienas iš daugelio projektų, kuriuos Lietuva įgyvendina savo ir tarptautinių donorų lėšomis Ukrainoje.

Pasaulio banko atliktu vertinimu, Ukrainai padaryta žala siekia 486 mlrd. eurų, o būtiniausioms atstatymo išlaidoms 2024 m. reikėtų 15 mlrd. eurų. Paramą atkūrimui ir atstatymui telkia ES, Vakarų partneriai, tarptautinės finansų institucijos.