G. Skaistė: energijos kainų subsidijos verslui būtų nepakeliama našta valstybei

G. Skaistė: energijos kainų subsidijos verslui būtų nepakeliama našta valstybei
Lietuva
Eltos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pareiškė, kad siūlymai verslui kompensuoti elektros ir dujų kainų augimą būtų nepakeliama našta valstybės biudžetui. Pasak jos, dauguma Europos Sąjungos šalių remia tik gyventojus.

„Šiuo metu dauguma valstybių plačia apimtimi taiko paramą tik gyventojams, nes verslo tiek elektros, tiek dujų panaudojimas yra gerokai didesnėmis apimtimis negu žmonių, todėl kompensacijos verslui išties reikštų nepakeliamą našta biudžetui ir plačia apimtimi jos niekur nėra taikomos“, – LRT televizijai sakė ministrė.

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Vyriausybę ne tik numatyti energijos kainų kompensacijas gyventojams, bet ir teikti  paramą verslui.  

Stambus Lietuvos verslas prašo Vyriausybės subsidijų už elektrą ir dujas, fiksuoti bent jau dalį elektros kainos, suteikti apie milijardą eurų lengvatinių paskolų savo energijos šaltiniams įsirengti. 

Opozicinės Darbo partijos atstovai teigia, kad valdžia privalo buitiniams vartotojams užtikrinti ne didesnę kaip 24 centų, o verslui – 25 centų (be PVM) kainą už elektros kilovatvalandę.