G. Skaistė: biudžete numatyto pajamų didinimo užteks žmonių perkamajai galiai išsaugoti

Lietuva
Lukas Juozapaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Statistikos departamentui paskelbus, kad lapkritį metinė infliacija siekė 22,9 proc., finansų ministrės Gintarės Skaistės teigimu, nors kainų augimo lygis išlieka aukštas, jis jau pradeda slopti.

Infliacijos lygis tikrai yra aukštas ir matome tendencijas, kad antrą mėnesį iš eilės jis šiek tiek slopsta. Tai turbūt atitinka prognozes, kad rudenį ir metų pabaigoje infliacija turėtų mažėti“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Skaistė.
 
Anot ministrės, visos Lietuvos ekonomikos rodiklius stebinčios institucijos prognozuoja, jog kitąmet infliacija neturėtų viršyti 10 proc., o 2023 m. biudžete numatyto pajamų didinimo turėtų pakakti gyventojų perkamajai galiai išlaikyti.
 
„Tačiau (infliacija – ELTA) išliks aukšta. Todėl Vyriausybės priimti sprendimai – tiek su šių metų biudžeto tikslinimu, tiek su kitų metų biudžeto projekcijomis, kuriomis numatomos aukštesnės žmonių pajamos – tikėtina, padės išsaugoti žmonių perkamąją galią“, – kalbėjo ji.
 
Ministrė taip pat pridūrė, kad kitais metais, dėl iki 840 eurų didinamo minimalaus mėnesinio atlyginimo bei didelės darbuotojų paklausos, atlyginimų augimas toliau išliks ženklus.
 
„Tikėtina, kad 2023 m. darbo užmokesčio augimas taip pat išliks spartus. Šiemet jis yra tikrai virš 10 proc. Kitąmet prognozuojama, kad jis bus 8–9 proc. taip pat“, – teigė G. Skaistė.
 
Lietuvos statistikos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad šių metų lapkričio metinė infliacija (šį lapkritį lyginant su praėjusių metų lapkričiu) sudarė 22,9 proc. Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 26,8 proc., paslaugų – 13,4 proc.
 
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, elektros energijos, šilumos energijos, degalų ir tepalų, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, dujų, automobilių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, aliejaus ir riebalų, daržovių kainų padidėjimas bei garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo ir atgaminimo įrenginių kainų sumažėjimas.
 
Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 30,1 proc., rinkos – 21,7 proc.