PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 27 d. 20:27

G. Paluckas nemano, kad pirmadienio naktį bus suformuota valdančioji koalicija: tikrai nėra skubos

Lietuva

Lietuvos socialdemokratų partijos štabas. ELTA / Andrius Ufartas

ELTA.LTŠaltinis: ELTA.LT


326118

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Gintautas Paluckas tikina, kad naktį po pirmojo rinkimų turo nebus skubama suformuoti valdančiosios koalicijos. Anot politiko, net jeigu ir pas socialdemokratus atvyks potencialūs valdančiosios daugumos partneriai, jokie galutiniai sprendimai dėl būsimo bendradarbiavimo nebus priimami.

„Kažkas ateis pasveikinti, matyt. Dėl koalicijos formavimo – nežinau, nes šventės, jos pasižymi gera nuotaika, dar kažkas kokią nors čierką padaręs. Prie tokių dalykų čia gi nepradėsi lipdyti atsakingai kažkokių koalicijų“, – sekmadienio vakare LSDP štabe susirinkusiems žurnalistams sakė G. Paluckas.

„Ryte tikrai nebus aišku. Galų gale, būna visokių patirčių – būna perskaičiavimai ir tie rezultatai paskui sukrenta. Galų gale, rezultatus turi įsivertinti visos partijos – tame tarpe, galimi koalicijų partneriai. Tikrai šią naktį nėra skubos, kad reikėtų kažką dirbtinai sulipdyti“, – tikino jis.

G. Paluckas viliasi, kad būsimoji valdančioji koalicija susiformuos iš trijų politinių jėgų – LSDP, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečių“. Seimo narys svarsto, kad dalis pastaruoju metu tarp galimų koalicijos partnerių kilusių ginčų gali būti tik rinkiminė retorika.

„Būna kartais, kad rinkimų metu tie epitetai riebėja ir pasisakymai griežtėja. Baigiasi rinkimai, žiūrėk, baigiasi ir kalbos. Ar iš tikrųjų tiems dūmams yra ir ugnis? Būtent dėl šių priežasčių ir nėra kažkokios skubos, kad pirmą naktį visi bėgs ir sudės ant kažko parašus“, – svarstė jis.

„Visi įsivertins rezultatus, atvės. Prezidentas įvertins rezultatus. Ir tada atitinkamai užsiimsime koalicijos statyba“, – pridūrė parlamentaras.

ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.

Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.

Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.

Likusieji 70 parlamentarų renkami daugiamandatėje apygardoje – rinkėjai dėl jų apsisprendė prieš dvi savaites. Suskaičiavus daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus, socialdemokratų partija surinko daugiausiai palaikymo ir užsitikrino 18 vietų parlamente. Dabartiniai valdantieji konservatoriai liko antri su 17 vietų parlamente, trečioje vietoje – Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ su 14 mandatų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 8 Seimo nario mandatus, Liberalų sąjūdis – 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 6. Kitos politinės jėgos neperkopė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.