PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 17 d. 18:42

G. Nausėda: „Wagner“ atsiradimas Baltarusijoje didina nesaugumą, Lietuva stebi padėtį

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


273122

Dalies „Wagner“ samdinių atsiradimas Baltarusijoje didina nesaugumą regione, Lietuva atidžiai stebės situaciją ir bus pasirengusi reaguoti, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Net ir tai, kad jie galbūt bus panaudoti Afrikoje, situacijos iš esmės nekeičia turint galvoje, kad Baltarusija yra pakankamai nedidelė valstybė, pakeisti planus ir permesti juos prie vakarinių sienų tikrai yra kelių valandų klausimas“, – Briuselyje pirmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Taip G. Nausėda sureagavo į stebėtojų pranešimus, kad į stovyklą Baltarusijoje atvyko „Wagner“ kovotojų kontingentas – mažiausiai 60 įvairių automobilių.

G. Nausėda priminė jau anksčiau įspėjęs apie grėsmes, Baltarusijos vadovui Aliaksandrui Lukašenkai pareiškus, kad Minskas ruošia infrastruktūrą 8 tūkst. „Wagner“ samdinių.

Pasak jo, Baltarusijos keliamos grėsmės įvardintos ir Vilniaus NATO viršūnių susitikime priimtame komunikate, Valstybės gynimo taryba nusprendė sustiprinti žvalgybos pajėgumus pasienyje su Rusija, atnaujino valstybės sienos priedangos planą.

„Šiandien to pakanka. Be jokios abejonės, toliau atidžiai stebėsime situaciją ir, jeigu reikės sprendimų, be jokios abejonės, juos priimsime kaip įmanoma greičiau“, – kalbėjo prezidentas.

Kiek anksčiau pirmadienį jo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys žurnalistams taip pat tvirtino, jog „Wagner“ samdinių atsiradimas Baltarusijoje blogina saugumo situaciją regione, tačiau institucijoms dėl to nevertėtų perdėtai reaguoti.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas BNS sakė, kad tai iš esmės regiono saugumo padėties nekeičia bei neturėtų kelti didesnio susirūpinimo Lietuvai. Pasak jo, „Wagner“ Baltarusijoje greičiausiai bandys įkurti savo logistikos bazę veiklai Afrikoje.

„Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas birželį surengė maištą prieš Rusijos karinę vadovybę, tačiau vėliau jį nutraukė.

Kremlius tuomet pažadėjo, kad grupės samdiniai galės persikelti į Baltarusiją arba pasirašyti sutartis su Rusijos gynybos ministerija.