G. Nausėda: Rusija Ukrainoje tęsia Holodomorą

G. Nausėda: Rusija Ukrainoje tęsia Holodomorą
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Benas Brunalas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Apšaudydama Ukrainos civilinius objektus raketomis, Rusija tęsia Holodomorą, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį Vilniuje susitikęs su Rumunijos vadovu Klausu Iohannisu.

„Tai, kas vyksta šiuo metu Ukrainoje, yra savotiška Holodomoro tąsa. Prieš 90 metų kitas diktatorius – Stalinas – stengėsi ištrinti Ukrainos tautą iš žemėlapio, sunaikinti ją ir morališkai, ir fiziškai holodomoru. Dabar mes matome, kad kitas diktatorius stengiasi tai padaryti savo raketomis, naikindamas civilinę infrastruktūrą ir versdamas niekuo dėtus žmones kentėti“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

„Nuo pat šio karo pradžios mes matėme, kad tai nėra tik karas, nukreiptas prieš Ukrainos kariuomenę. Tai yra karas, sąmoningai, pabrėžiu, sąmoningai nukreiptas prieš Ukrainos gyventojus, siekiant juos įbauginti, siekiant juos demoralizuoti. Bet, man atrodo, kad šito Rusijai kaip tik ir nepavyksta padaryti – palaužti Ukrainos tautos dvasios“, – pažymėjo prezidentas.

Trečiadienį į Ukrainos teritoriją buvo paleista dar apie 70 raketų, per ataką taip pat pasitelkti koviniai dronai. Žuvo mažiausiai 10 žmonių.

Tai buvo naujausia masinė Rusijos raketų ataka prieš taikius Ukrainos miestus. Prieš tai Maskvos pajėgos yra dar kelis kartus į Ukrainą paleidusios didžiulę raketų salvę. Jų metu dažniausiai smūgiuojama kritinės svarbos infrastruktūrai.