G. Nausėda prancūzų žiniasklaidai: Rusijos visuomenė pradeda suprasti, kad karas pasiekė jų teritoriją

Lietuva
ELTA nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda prancūzų žiniasklaidai teigia, kad Ukrainos pusėje kovojančių rusų įsiveržimas į Belgorodą yra aiškus signalas Rusijos visuomenei, kad karas pasiekė ir jų teritoriją.

„Rusijos visuomenė pradeda suprasti, kad karas pasiekė jų teritoriją. Iki šiol karas tiesiogiai jos nepalietė, jis tebuvo per televiziją rodomi vaizdai“, – interviu prancūzų dienraščiui „Le Monde“ sakė G. Nausėda.

„Vyksta tikras karas, ir rusai turėtų pajusti jo pasekmes. Turi nelikti pačios idėjos atkurti sovietinę imperiją“, – sakė prezidentas, atkreipdamas dėmesį į sovietinės okupacijos laikotarpiu Lietuvai padarytą žalą.  

ELTA primena, kad Kremliui priešiškai nusiteikę rusai praėjusią savaitę įsiveržė į Belgorodą.

Ukrainos pusėje kovojančios savanorių grupuotės – Rusijos savanorių korpusas (RSK) ir Rusijos laisvės legionas – bendrai prisiėmė atsakomybę už ginkluotą įsiveržimą į Rusijos Belgorodo sritį, o Kyjivas paneigė savo oficialų dalyvavimą

Apie taiką galima bus kalbėti tik Ukrainai atgavus visas okupuotas teritorijas

G. Nausėda akcentavo esąs skeptiškai vertinantis siūlymą šiuo metu surengti aukščiausiojo lygio susitikimą dėl taikos Ukrainoje. Prezidentas pabrėžia, kad apie taiką bus galima tik tada, kai Ukraina atgaus visas okupuotas teritorijas.

„Esu skeptiškai nusiteikęs. Rusija šiuo metu yra okupavusi 20 procentų Ukrainos teritorijos, todėl dabar ne laikas baigti karą. Apie taiką bus kalbama tada, kai Ukraina atgaus suverenitetą savo teritorijoje. Šiandien iki to dar toli. Įvertinsime padėtį po Ukrainos kontrpuolimo“, – sakė jis.

JAV analitikai atkreipia dėmesį, kad Rusija vėl daro spaudimą Vakarams, kad paskatintų Ukrainą pradėti derybas. Tačiau, įspėja jie, kad iš tikrųjų Maskva mėgina priversti Kyjivą padaryti nuolaidų.