REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 12 d. 18:35

G. Nausėda: pateisinama, kad Vyriausybė NPD nusprendė didinti lėčiau, nei MMA

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Leonardas MarcinkevičiusŠaltinis: ELTA


248453

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad tai, jog neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) ateinančiais metais augs apie 15 proc. ir nepasivys apie 16 proc. augančios minimalios mėnesio algos (MMA) – pateisinama.

Šalies vadovas atkreipia dėmesį, kad būtent NPD, o ne MMA didinimas reiškia mažėjantį biudžeto pajamų surinkimą.

„Minimali mėnesio alga yra netiesiogiai siejama su biudžetu. Tuo tarpu NPD yra labai fiskališkai motyvuotas dydis. Nuo NPD dydžio labai smarkiai priklauso mokesčių įplaukos. Štai kodėl ne visada pavyksta pasiekti to teoriškai labai patrauklaus varianto, kad NPD sparčiau, negu MMA, kol galiausiai pasiektų minimalios algos dydį“, – trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Ekonominiai pietūs“ kalbėjo G. Nausėda.

Anot prezidento, dar spartesnis NPD didinimas būtų „didelė našta“ biudžetui. Todėl jis akcentavo suprantantis, kodėl Ministrų Kabinetas pasirinko nuosaikesnį sprendimą.

„Pasirinktas šiek tiek atsargesnis NPD didinimo variantas. Aš laikyčiau, kad tai yra pateisinama. Vis tiek tas procentas į vieną ar kitą pusę labai smarkiai nekeičia proporcijos“, – tvirtino jis.

Vis tik, šalies vadovo teigimu, didinti vien MMA, taip pat nebūtų tinkamas pasirinkimas, kadangi visa atlyginimų didėjimo našta atitektų būtent verslui.

„Manau, kad einame teisingu keliu. Šitoje vietoje kritikuoti Vyriausybę dėl to, kad didinama ne 19 proc., o 15 ir 16 proc., manau, atveju nėra esminis dalykas“, – sakė G. Nausėda.

Nuo 2023 m. pradžios Vyriausybė siūlo, kad MMA didėtų iki 840 eurų vietoje dabar esančių 730 eurų. Toks didinimas siektų 110 eurų „ant popieriaus“.

Taip pat, Seime po pateikimo antradienį pritarta gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo projektui, kuriuo siekiama didinti NPD 85 eurais, nuo 540 iki 625 eurų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA