G. Nausėda: konfliktas Izraelyje neturi atitraukti dėmesio nuo karo Ukrainoje

64fae5d92484320230908ppel26640809
Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjunga turi kuo greičiau reaguoti į galimą humanitarinę krizę Izraelyje ir tam užkirsti kelią, tuo pačiu pabrėždamas, kad konfliktas šioje šalyje neturėtų atitraukti dėmesio ir nuo karo Ukrainoje.

„Turime suprasti, kad Izraelis turi teisę gintis ir kad ši ataka, brutali ataka turi būti sustabdyta ir svarbiausia, turi būti sustabdytos pražūtingos pasekmės civiliams gyventojams.  Negalima abejingai stebėti sugriautų miestų, kenčiančių vaikų, senelių, moterų, humanitarinio masto krizė gali būti tiesiog milžiniška, jei tarptautinė bendruomenė liks abejinga, todėl Europos Sąjungos priedermė yra kaip galima greičiau, operatyviau reaguoti ir užkirsti tam kelią“, – Prezidentūros paskelbtame vaizdo įraše sako G. Nausėda.

„Labai svarbu, kad pirmiausia būtų sustabdyta konflikto eskalacija, kad nebūtų trukdoma sudaryti humanitarinius koridorius žmonėms, kurie nori pasitraukti nuo karo veiksmų ir tik tokiu būdu mes galime grįžti prie situacijos normalizavimo, pirmiausia apsaugodami civilius žmones“, – kalbėjo jis. 

Pasak prezidento, konfliktas Izraelyje gali atitraukti dėmesį nuo karo Ukrainoje, tačiau tai, anot jo, būtų nepateisinama. 

„Mano nuomone, tai visiškai nepateisinama ir darysime viską, kad karas Ukrainoje ir toliau būtų pirmosiose eilėse, mūsų tarptautinėse dienotvarkėse, nes turbūt tik Kremliui gali būti naudingas toks dėmesio atitraukimas, turime likti nuoseklūs ir likti su Ukraina iki pergalės“, – teigė G. Nausėda. 

G. Nausėda antradienį dalyvavo nuotoliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime dėl „Hamas“ teroristinių išpuolių prieš Izraelį. Susitikime aptartos grupuotės „Hamas“ išpuolių pasekmės Vidurio Rytų regionui, Europai ir pasauliui, konflikto sureguliavimo būdai, galimų ekstremizmo apraiškų užkardymas.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuva griežtai smerkia „Hamas“ išpuolius ir teroro aktus prieš Izraelį ir jo žmones.

Lietuvos vadovas akcentavo būtinybę ES glaudžiai bendradarbiauti su regiono ir tarptautiniais, ypač transatlantiniais, partneriais ir sąjungininkais, siekiant užkardyti tolesnę konflikto plėtrą ir užtikrinti ilgalaikį taikos procesą ateityje.

Prezidentas taip pat pareiškė užuojautą Belgijai ir Švedijai dėl teroro išpuolio Briuselyje, per kurį žuvo du Švedijos piliečiai.