G. Nausėda: karinės įrangos ir amunicijos gamyba akivaizdžiai atsiliekame nuo Rusijos

photo_4505732
Lietuva
Oresto Gurevičiaus (ELTA) nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia, kad Vakarai karinės įrangos bei amunicijos gamyba kol kas akivaizdžiai atsilieka nuo Rusijos. Taip šalies vadovas akcentavo pirmadienio vakarą viešėdamas Paryžiuje, kur susitiko su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

„Noriu padėkoti Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui už šią politinę iniciatyvą. Jo lyderystės šiandieną labai reikia, nes tenka pripažinti, kad kol kas statistika įrangos gamybos, amunicijos gamybos mes akivaizdžiai atsiliekame nuo Rusijos Federacijos“, – Paryžiuje teigė G. Nausėda, pažymėdamas, kad atėjo laikas pabaigti kalbėti apie pažadus ir pradėti juos vykdyti.
 
Šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu parama Ukrainai yra kritiškai svarbi.
 
„Visi suprantame, kad situacija yra sudėtinga, kad Rusija turi ilgalaikio karo planą prieš Ukrainą ir yra pasirengus tęsti jį, jeigu reikės, kelerius metus. Todėl mūsų parama
Ukrainai šiandieną yra kritiškai svarbi“, – sakė G. Nausėda.
 
Pasak prezidento, šiuo metu Ukrainai, kad ji galėtų išsaugoti karių gyvybes ir išlaikyti fronto liniją, reikia ilgojo nuotolio ginklų, ginkluotės bei amunicijos.
 
„Po trijų mėnesių prasidės kitas sezonas ir galimas dalykas, kad Rusija organizuos plačiu mastu kontrpuolimą (...) ir Ukrainos kariuomenė neturėdama pakankamai amunicijos ir oro gynybos sistemų bus labai pažeidžiama. Štai kodėl labai svarbu, kad mes veiktume kartu“, – teigė G. Nausėda.
 
„Atskirai veikiant padaryti galima gerokai mažiau, veikiant kartu galima multiplikuoti savo pajėgas ir tiesiog atliepti tiems lūkesčiams, kurie yra šiuo metu“, – pridūrė jis.
 
Pirmadienį Paryžiuje, Eliziejaus rūmuose, įvyko maždaug 20 Europos lyderių darbo susitikimas. Konferencijos dalyviai tarėsi, kaip priešintis Rusijai ir padėti Ukrainai kovoti su agresore, pastarosiomis savaitėmis pablogėjus situacijai fronte.
 
Apibendrindamas susitikimo rezultatus, E. Macronas pareiškė, kad šalys partnerės ir sąjungininkai sukurs koaliciją, kuri tieks Ukrainai vidutinio ir ilgo nuotolio raketas. E.
Macronas taip pat kritikavo ES, netesėjusią pažado perduoti Ukrainai milijoną sviedinių iki 2024 metų kovo 1 d.
 
Plataus masto invaziją Ukrainoje Maskva pradėjo 2022 m. vasario 24 d. Pastaruoju metu itin daug kalbama apie stringantį Vakarų ginklų tiekimą Ukrainai.
 
Ginkluotės trūkumą akcentavo ir neseniai fronte apsilankęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris esamą padėtį ten pavadino „labai sudėtinga“. Jis skundėsi dėl artilerijos sviedinių, oro gynybos sistemų ir įvairių raketų trūkumo.