G. Nausėda ir Ukrainos generalinis prokuroras aptarė Specialiojo tribunolo steigimo būtinybę

Lietuva
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Ukrainos generaliniu prokuroru Andrijumi Kostinu. Kaip praneša Prezidentūra, susitikime aptartas Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus Ukrainoje klausimas ir Specialiojo tribunolo agresijos nusikaltimui tirti steigimas.

Anot šalies vadovo, vienintelis būdas sustabdyti Rusijos imperializmą yra Ukrainos pergalė. Jis taip pat akcentavo, kad taika turi būti pasiekta Ukrainai priimtinomis sąlygomis, o Rusijos atsakomybė už įvykdytus karo ir agresijos nusikaltimus Ukrainoje yra būtina.
 
„Lietuva ir toliau aktyviai palaikys Ukrainos idėją steigti Specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti. Kiekvienas, vykdęs nusikaltimus Ukrainoje ar davęs nurodymus juos vykdyti, turi stoti prieš teismą“, – sakė prezidentas.
 
Be kita ko, prezidentas atkreipė dėmesį ir į tai, kad siekiant agresoriaus atsakomybės yra būtinas nuoseklus įkalčių rinkimas, ir pasidžiaugė sklandžiu Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos iniciatyva įkurtos Jungtinės tyrimų grupės darbu fiksuojant Rusijos nusikaltimus Ukrainoje.