G. Nausėda: gynybos mokestis Lietuvoje galėtų atsirasti 2025-aisiais

7ccde061ecb397486d13e565e5c8c2ad88ba36b6
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad naujas gynybos mokestis Lietuvoje galėtų atsirasti 2025 m. Pasak jo, šiuo metu svarbu išnaudoti visas galimybes išlaidas krašto apsaugai didinti skolinantis.

„Pirmiausiai turime išnaudoti tas galimybes, kurias suteikia skolinimasis“, – žurnalistams Taline sakė G. Nausėda, pažymėdamas, kad reikėtų ir susitarimo, ar naujas mokestis yra reikalingas apskritai.

Pasak prezidento, valdančiųjų pasiūlytas gynybos mokestis galėtų atsirasti 2025 m. Todėl, akcentavo G. Nausėda, 2024 metais jis yra pasiruošęs pradėti diskusijas naujo mokesčio klausimu.

„2024 m. eigoje esu pasirengęs pradėti diskusijas, dalyvauti diskusijose dėl galimo gynybos mokesčio formato. Tačiau šiandien apie tai kalbėti per anksti“, – sakė prezidentas, apgailestaudamas, kad valdantieji šiais metais nepasinaudojo galimybe išlaidas gynybai didinti skolinantis.

ELTA primena, kad apie naujo mokesčio idėją vienas pirmųjų prakalbo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Apsvarstyti šią iniciatyvą politikas ketina kviesti visas parlamentines partijas.