PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Rugsėjo 16 d. 11:15

G. Nausėda apie G. Landsbergio pareiškimus dėl antisemitizmo prezidento komandoje: dar vienas nevaldomo liežuvio pavyzdys (papildyta)

Lietuva

G. Nausėda ir G. Landsbergis. BNS/Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


318717

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui užsiminus apie esą antisemitines pažiūras propaguojančius Prezidentūros patarėjus, prezidentas Gitanas Nausėda tikina – tai dar vienas užsienio reikalų ministro „nevaldomo liežuvio pavyzdys“. Šalies vadovas apgailestauja, kad užsienio reikalų ministras pasirinko tokį būdą veikti ir eiti „nevisai tinkamu keliu“.

„Dar vienas nevaldomo liežuvio pavyzdys. Matyt, pastaruoju metu užsienio reikalų ministrą prispaudė tiek visokių rūpesčių, kad jis, matyt, nusprendė smogti atgal. Tačiau lygiai tokiu pačiu pagrindu aš galėčiau jį patį pavadinti visokiais epitetais, nepateikdamas nei jokių įrodymų, nei jokių argumentų“, – pirmadienį Prezidentūroje žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Gaila, kad dar pakankamai jaunas žmogus eina tokiu nevisai tinkamu keliu. Bet čia jo problemos“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis savo kalboje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime konkrečių prezidento patarėjų pavardžių neįvardijo, tačiau leido suprasti, jog omenyje turi vyriausiąjį patarėją Frederiką Jansoną.

Klausiamas, ar, jo žiniomis, F. Jansonas ketina kreiptis į teismą dėl šmeižto, G. Nausėda teigė manantis, kad tokią galimybę verta apsvarstyti.

„Manau, kad tikrai verta apie tai pamąstyti. Bet manau, kad taip ir kalbama, kad paskui būtų galima išsisukti. Jeigu žmogus turėtų pakankamai drąsos ir, sakyčiau, vyriškumo, tai jis tiesiai ir įvardytų, o ne šiaip kažką šnekėtų“, – pastebėdamas, kad G. Landsbergis neįvardijo konkrečių pavardžių, sakė prezidentas.

Kelia klausimus dėl URM konkursų: būsimam ministrui rekomenduos atlikti visapusišką auditą

Atmesdamas G. Landsbergio kaltinimus, G. Nausėda užsiminė apie klausimų sukėlusią diplomatinių konkursų tvarką Užsienio reikalų ministerijoje (URM). Šalies vadovas teigė rekomenduosiąs būsimam URM vadovui atlikti nuodugnų auditą šiuo klausimu.

„Bet kuriuo atveju turime žvalgytis nebe į tai, kas pabaigia savo kadenciją ir imsis kitų darbų, bet žvelgti į priekį. Nors dėl kai kurių dalykų – ypač dėl Užsienio reikalų ministerijoje įdomios konkursų tvarkos – aš manau tikrai primygtinai rekomenduosiu naujajam užsienio reikalų ministrui atlikti ne tik finansinį, bet ir visapusišką veiklos auditą šioje ministerijoje, kad išsiaiškinti tam tikras aplinkybes, kaip tie konkursai yra organizuoti, kaip kai kurie žmonės iš anksto žino, kad juose nugalės“, – pastarosiomis savaitėmis viešojoje erdvėje aptariamą klausimą priminė šalies vadovas.

ELTA primena, kad sekmadienį vykusio TS-LKD suvažiavimo metu konservatorių pirmininkas G. Landsbergis pareiškė, jog, jog nuomone, prezidento G. Nausėdos patarėjų komandoje yra žmonių, kurie slapčia tikisi antisemitiniais pareiškimais Konstituciją pažeidusio Remigijaus Žemaitaičio vedamos „Nemuno aušros“ sėkmės spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Prezidento antisemitiniai patarėjai slapčia tikisi panašių į save išrinkimo. Jiems tai tarsi atpirktų prieš dešimtmetį padarytas nuodėmes. Štai matote – žmonės renka Žemaitaitį, į ministrus jį skiria premjeras, tai, matyt, antisemitizmas nebėra taip blogai“, – kreipdamasis į TS-LKD suvažiavimo dalyvius teigė G. Landsbergis.

„Sunku nematyti paralelės tarp prezidento patarėjo parašiusio seriją šlykščiausių tekstų, „Tomkaus spaudoje“ ir į Seimo vartus besibeldžiančio Konstituciją bei priesaiką sulaužiusio Žemaitaičio“, – kalbėjo konservatorių lyderis, netiesiogiai referuodamas į prezidento vyriausiąjį patarėją Frederiką Jansoną.

Stebint augantį „Nemuno aušros“ populiarumą, G. Landsbergis jau anksčiau pakvietė tradicines partijas kalbėtis ir kurti „sanitarinį kordoną“ – taip, anot jo, užkertant kelią radikalių politinių jėgų patekimui į valdžią. Tokias kalbas buvo paskatinusi ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pozicija. Tiesa, partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė pakeitė laikyseną ir patikino, jog sunkiai įsivaizduoja darbą koalicijoje su „Nemuno aušra“.

Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda yra užsiminęs, kad R. Žemaitaičio antisemitiniai pasisakymai ir tikimybė, jog politiko vedama partija gali būti kitame Seime, sulaukė reakcijos ir iš užsienio – šalies vadovas įvardijo vieną svarbiausių Lietuvos partnerių Vokietiją.

#NAUSĖDA#LANDSBERGIS#ANTISEMITIZMAS